Abdulkadir Selvi Hatırlattı; Gülen Gazi Olayların da İstihbarat Vermişti...

Abdulkadir Selvi Hatırlattı; Gülen Gazi Olayların da İstihbarat Vermişti...


Yenişafak Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi bugünkü yazısında Fethullah Gülen'in Çiller'e Gazi olaylarının istihbaratını verdiğini yazdı...

Bugün gazetesi yazarı Tarık Toros'un Fethullah Gülen'in istihbarat aldığını söylemesi dikkkatlerden kaçmamış ve eleştirilmişti. Yeni Şafak gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, Gülen'in 1995 yılında Gazi olaylarının 1,5 ay öncesinde Çiller'e istihbarat verdiğini söyledi ve Gülen'in kendi sözlerini aktardı.

GÜLEN SUSTURULDU

Ünlü bedduadan sonra Fethullah Hoca sustu ya da susturuldu. Bir üst akıl konuşmasının sürece zarar verdiğini düşünmüş olmalı ki, Hocaefendi sürece ilişkin sesli ya da görüntülü açıklama yapmıyor.

Oysaki bedduayı biz ondan öğrenmiştik. Alufteyi de bu vesile ile öğrendik.

Gülen konuşmalı ki, cemaatin geldiği noktanın, altın nesiller yetiştireceğim diye çıktığı yolda kasetlerle, şantajlarla, istihbarat örgütleriyle anılan bir cemaat olmaktan dolayı memnun olup olmadığını öğrenme imkanımız olsun.

GÜLEN BAŞKA OLAYLAR İÇİN DE İSTİHBARAT ALDI

Tarık Toros'a haksızlık etmeyelim. Çünkü bu önceden haber alma durumu ne ilk ve belli ki ne de son olacak gibi gözüküyor. Biraz geriye gidince Fethullah Gülen'in başka olaylar hakkında da devletten önce haberinin olduğunu öğreniyoruz. Bizzat Fethullah Hoca söylüyor bunları.

1995 yılında Gazi olaylarından hemen sonra Fethullah Gülen bir grup Alevi yurttaşla sohbet ediyor. Gülen'in, cemaat tarafından kaydedilen ve 'Ehlibeyt' ismi verilen kasette anlattıkları ilginç.

Dönemin Başbakanı Tansu Çiller'e verdiği rapordan söz ediyor Fethullah Hoca. Ama ne zaman? Gazi olaylarından tam 1,5 ay önce.

Bu sözler Gülen'e ait.

'Hatta burada yine bir kısım istihbari raporlara dayanarak mezun muyum değil miyim bu hususun kapağını açacağım. Burada bir ukalalığımı da müsaade ederseniz. E bunca bu işte saçlarını ağartmış adamların ukalalığı olabilir. Ben iyi insan değilim. Gaziosmanpaşa hadiseleri olmadan evvel Türkiye'nin her yerinde böyle patlama olacağını 1,5 ay evvel ben devletin başındaki en yakınına verdim. Dedim ki; Türkiye'de bir şey planlanıyor. Raporu okuyun. Bir dostum verdi. Aleviliği oyuna getirmek istiyorlar. Türkiye'de bir kısım Alevi ocak ve bucaklarını kundaklayacaklar. Ve Avrupa'da bu iş için çıkardıkları mecmualar var. 1,5 ay evvel raporu verdim. 20-30 sayfalık rapor. Alevilerden bazı yerleri vuracaklar. Ve Sünniler bizi vurdu diye Alevileri ayaklandıracaklar. Verdim ve bekledim ki devletin başındaki insanlar bu mevzuda bir çare ararlar. Fitneyi vaktinde önlerler. Sonra hata ettiğimi anladım. Mesela bu medyaya verilebilirdi.'

Gazi olaylarından önce devlete gitmeyen istihbarat Fethullah Gülen'e nasıl gider? Başbakan'a sunulmayan rapor Gülen'e nasıl sunulur? Belki o gün bu sorular anlamlıydı. Ancak bugün yaşananlara bakınca size tuhaf geliyor mu?

Başbakanlığı döneminde Tansu Çiller'i takip eden muhabirlerden biriydim. Gazi olaylarıyla ilgili rapor resmi kanallardan kendisine sunulunca Tansu Çiller'in elinin tersiyle itip, 'Bunu bana Fethullah Hoca çok önceden sunmuştu' dediği kulağımıza gelmişti. Cemaatin yeni sözcüsü Mümtazer Türköne, o gün Çiller'e Abdullah Çatlı dersleri verip, 'Kurşun atan da yiyen de kahramandır' nakaratları ezberlettiği için daha iyi bilir. Aydınlatırsa seviniriz.

Fethullah Hoca, Alevi vatandaşlarımızla sohbetinde bir soru üzerine dönemin Başbakanı Tansu Çiller'e, ayrıca bir de 'mafya raporu' sunduğunu anlatıyor.

'Başbakan ile görüşme dün oldu. Aksine orada konuşmalar madem başbakandan konu açıldı. Konuşmalar esnasında benim ister yeraltı dünyası ile alakalı benim endişelerim mafya ile ilgili endişelerim ve bütün bu kötü oluşumların başbakana fatura edildiğini ifade ettim kendilerine. Millete devlet var dedirtmek lazım. Bunlar böyle cereyan ederse millet devlet yok der başka arayışlara girer. Bunu daha evvel de söylemişimdir. Dediğimde o da hocam biraz itidalli davranmak lazım dedi. Bu itidalli davranmak sözünü bana biraz vasiyet gibi tavsiye olduğundan olacak ya ......'

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan: Budistler iyi diye kandırmayın
Türkiye
Elazığ'da beton mikseri kazası
Dünya
İsrail polisi Yahudilere saldırdı

Hava Durumu

16°
Detaylı Hava Raporu