Yine Montaj Çıktı

Yine Montaj Çıktı


Başbakan Erdoğan'ın ses kaydı meselesi yine tartışılıyor... Timetürk bu konuda aşağıdaki açıklamayı yayımlamayı zaruri görüyor....

Başbakan Erdoğan ve Sadullah Ergin'in ses kaydı üzerinden bazı kalemler Başbakan'ın ses kaydını kabul ettiğini ifade ettiler. Başbakan Erdoğan, "Tabiki takip edeceğim ve talimat vereceğim" dedi ama ses kaydının komple doğru olup olmadığı ile ilgili herhangi, bir şey söylemedi. Timetürk, eğer bir haberi yanlış çıkarsa özür dileme erdeminde bulunmaktan çekinmez, ancak Timetürk'e bir şey söyleyeceklerin önce kendi haberlerine bakmasında yarar olduğunu görüyoruz ve şunu ifade ediyoruz: "Biz montaj yapmıyoruz, biz yalan haber üretmiyoruz, bir haberdeki çelişkileri dile getirmek ve sorgulamak zaten gazetecinin sorması gereken sorulardır. Haberin içeriğine bakıldığında bunu çok net görüyoruz. Biz bir haber tam yetkili ağızlardan yalanlandığı zaman o yalanlamayı koyacak kadar bu mesleğe saygı duyuyoruz. Bu bakımdan bu haber yalanlandığı taktirde de yalanlamayı ve özrü yayınlayacağımızı beyan ediyoruz...İnsanlar henüz göz altına laınırken onları peşinen suçlu ilan, milletin söylemedikleri üzerinden söylemiş gibi gösteren, algı operasyonunda bulunanlarla işimiz olmaz."

TİMETÜRK'ÜN ÖNCEKİ GÜN YAPTIĞI HABER

Hükümet cemaat arasındaki savaşta ses kayıtları yayınlanmaya devam ediyor.Ama ses kayıtlarını yayınlayanlar o kadar salakça bir şey yaptılar ki tarihleri karıştırarak montaj olduğunu kendileri kanıtlamış oldular.

Başçalan isimli sosyal medya hesabından yayınlanan ve Başbakan Erdoğan ile dönemin Adalet Bakanı Sadullah Ergin arasında geçtiği öne sürülen iki ses kaydında yargıdaki çeşitli davalara ilişkin Erdoğan’ın talimat vererek kararları etkilemeye çalıştığı iddia ediliyor.Yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasından sızdığı anlaşılan ses kaydında Başbakan Erdoğan'ın Aydın Doğan’ın SPK davasında Ergin’e hızlandırma talimatı verdiği anlaşılıyor. Ergin ise takipte olduğunu ifade ediyor. Konuyla ilgili ikinci ses kaydında; Erdoğan’ın istediği yönde karar çıkmadığını Ergin’e aktarırken Ergin ise hâkimin Alevi olduğunu Erdoğan’a söylediği iddia ediliyor.Konuşmanın devamında Erdoğan’ın yerel mahkemede sonuçlanan davanın sonraki aşamasını takip ettiği görülürken, Ergin’e davanın gideceği Yargıtay Ceza Kurulu’ndaki üyelerin yakın takibe alınması talimatını verdiği ifade ediliyor.

BİRİ BU ÇELİŞKİLERİ AÇIKLASIN

Kayıtta Sadullah Ergin askerin yüce divanda yargılanması kanununu konuşuyoruz içerideki odada diyor. O yasanın çıktığı tarihe bakıyoruz tarih bize 21.01.2014 tarihini gösteriyor. Aynı telefon konuşması içerisinde Sadullah Ergin, Başbakan'a ne zaman döneceksiniz diyor, Başbakan'da Meclis Başkanlığı seçimlerinde diyor seçimlere bakıyoruz 3 Temmuz 2013 tarihi ortaya çıkıyor.diğer taraftan Sadullah Ergin'in Bekir Bozdağ'a görevini devrettiği tarih ise 26 Aralık 2013 tarihi olarak karşımıza çıkıyor. Sadullah Ergin Hatay AK Parti Belediye Başkan adayı olarak seçim çalışmalarını yürütüyor...Şimdi size soruyoruz bu kasetler nedir....

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

14°
Detaylı Hava Raporu