Bu İş Millette Biter

Bu İş Millette Biter


Başbakan Erdoğan, CHP'yi eleştirerek, "İşi gücü Anayasa Mahkemesine gitmek. Zannediyorlar ki bu iş biter. Bu iş millette biter. 29 gün sonra boyunun posunun ölçüsünü alacaksın" dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,  Cumhuriyet Meydanı'nda partisinin mitinginde yaptığı konuşmada CHP'nin Anayasa Mahkemesi'ne yaptığı müracaatların reddedilmesine ilişkin, "Bunların işi gücü Anayasa Mahkemesine gitmek. Hemen yaz bir kağıt, gönder oraya. Ondan sonra git Anayasa Mahkemesi'nin önüne orada bir iki açıklama yap. Zannediyorlar ki, bu iş biter. Bitmez. Bu iş millette biter. Şurada 29 gün var. 29 gün sonra boyunun posunun ölçüsünü alacaksın" dedi.

Erdoğan, şöyle konuştu: "CHP'nin genel müdürünün 4 yılda bir doğru cümlesi var. 'Yalancıdan hırsızdanbaşbakan olmaz' diyor. İşte onun için bu CHP genel müdürü başbakan olamıyor ve olamayacak. CHP hiçbir zaman iktidara gelemeyecek. Çünkü yalan, iftira, dedikodu bunlarda. Baskı, zulüm ayrımcılık yasaklama bunlarda. Sen Rahşan affıyla kurtardın..

CHP şu anda Pensilvanya'daki zat tarafından idare ediliyor, akıl veriliyor, yol gösteriliyor, kukla gibi oynatılıyor."

Erdoğan, "1995'te Savaş Ay, Pensilvanya'daki zatla o zaman Türkiye'deyken röportaj yapıyor. O zat ne diyor biliyor musunuz; 'Cebrail bile gelse, Türkiye bir parti kursa, onun partisini bile desteklemem' diyor. Neden ? Siyayetten uzakmış, siyasetle ilgisi yokmuş. Sonra da maalesef bu saygıdan uzak ifadeyi, 40 dereden 40 türlü su getirerek tevil etmeye çalıştılar" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, "Daha önce açıklamıştım ya, bunların inine gireceğiz, inine ve bunları çıkaracağız oralardan. Çıkaracağız. Çünkü bu ülkenin ulusal güvenliğini tehdit edenlere karşı bizim koruma görevimiz var" dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan'dan 'askeri müdahale' sorusuna cevap
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
Katalonya krizi, İspanya'da sokakları karıştırdı

Hava Durumu

23°
Detaylı Hava Raporu