VPN Kullananlar Fişleniyor Mu?

VPN Kullananlar Fişleniyor Mu?


VPN kullanımı ile ilgili oldukça farklı iddialar gündemde yer alırken Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından konu ile ilgili detaylar paylaşıldı.

Özellikle son dönemlerde sosyal ağlara ve çeşitli özel servislere yönelik yapılan kısıtlamalar kullanıcıların çeşitli tepki göstermesine neden olurken konu ile ilgili resmi bir açıklama yapıldı.

Fişleme Yapılmıyor!

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından yapılan resmi açıklamalarda özellikle VPN kullanımının son dönemlerde arttığını fakat gündemde yer alan pek çok iddianın gerçeği yansıtmadığını söyledi. Türkiye genelinde VPN kullanan tüm vatandaşlara fişlendiği yönünde pek çok haberin gündemde yer almaya başladığını belirten Arslan, bu konuda gündeme getirilen iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Hedef Terör

Şu anda sadece terör için çeşitli kısıtlamaları getirildiğini belirten Arslan terör faaliyetlerinde bulunan ya da internet üzerinden bu yönde işlem yapan kişilerin tespit edilmeye çalışıldığını ve bu tip kişiler dışında vatandaşların herhangi bir sorun yada fişleme gibi bir durum ile karşılaşmaya belirtti.

Yapılan bu açıklamalar ile birlikte gündemde yer alan iddialar hakkında da resmi olarak bilgiler paylaşılırken Türkiye'de gündeme gelen pek çok haberin gerçeği çarpıttığı da ifade edildi. Öyle ki dünya genelinde Avrupa ve Amerika gibi pek çok ülkede herhangi bir sosyal ağ kısıtlamasının getirilmediği belirtirken Bakan Arslan yaptığı açıklamada Fransa gibi pek çok ülkenin bu tür önlemler aldığını ve bunların da günümüz şartlarında normal karşılanması gerektiğini belirtti.

Siber Saldırılıyor Artıyor

Her hafta 500 Siber saldırının alındığını belirten Bakan Arslan siber saldırılara karşı da yoğun olarak çalışmaların yapıldığını ve önlemlerin alınmaya çalışıldığını belirtti. Özellikle sadece terör konusunda faaliyetlerde bulunan kişilere yönelik yapılan bu operasyonların vatandaşlara herhangi bir etkisinin olmayacağı ve bu nedenle yapılan engellemelerin kısa süreli olması sebebiyle sorun olarak görülmemesi gerektiğini söyleyen Arslan yaptığı bu açıklama ile kamuoyunu aydınlattı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Esed rejimi Doğu Guta'da 48 saatte 167 sivil öldürdü
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Bütçesi fazla veren Singapur'dan vatandaşlarına prim

Hava Durumu

10°
Detaylı Hava Raporu