Gizlimiz yok

Gizlimiz yok


Vali Hüseyin Coş, "paralel yapı"nın telefon dinleme iddiasına ilişkin, "Bunlar tabii kabul edilebilir bir husus değil. Çok şükür saklımız, gizlimiz, öyle kaçınacak şeyimiz de yok" dedi.

Vali Hüseyin Avni Coş, "paralel yapı"nın telefon dinleme iddiasına ilişkin, "Başta Valiliğimiz olmak üzere Adana'daki çok önemli kamu kurumlarının resmi telefonlarının dinlenmesi konusu var. Bunlar tabii kabul edilebilir bir husus değil. Çok şükür saklımız, gizlimiz, öyle kaçınacak şeyimiz de yok" dedi.

Coş, valilikte gazetecilerin sorusu üzerine yaptığı açıklamada, Adana Valiliği ve bazı kamu kurumlarının resmi telefonlarının dinlendiğine dair bilgilerin kendilerini ulaştığını söyledi.

Konu üzerinde hassasiyetle durduklarını belirten Coş, "Gerekli hukuki işlemlere de başladık. Avukatımıza da talimat verdik. Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulması talimatını verdik. Tabii bu hukuk ve ahlak dışı bir olay. Sorumlularını takip edeceğiz ve gerekli cezalara çarptırılmaları için de sonuna kadar takipçisi olacağız" dedi.

Coş, bir gazetecinin "dinlenen kaç kamu kurumu var?" sorusuna ise şu yanıtı verdi:

"Bir kaç tane var. Başta Valiliğimiz olmak üzere Adana'daki çok önemli kamu kurumlarının resmi telefonlarının dinlenmesi konusu var. Bunlar tabii kabul edilebilir bir husus değil. Çok şükür saklımız, gizlimiz, öyle kaçınacak şeyimiz de yok. Ama bunlar ahlaka, hukuku aykırı olan hususlar. Bu işi yapanların iyi niyetli olduğunu, suç ve suçlularla mücadele ettiğini söylemek mümkün değil. Bu tamamen hukuka, kişilik haklarına karşı işlenmiş bir suç. Sorumlularının hak ettiği cezaya çarptırılmasını takip edeceğiz."

Coş, "kamu kurumları dışında tespit edilen vatandaş var mı?" sorusu üzerine "Pek çok listeler çıktı ben listelerden ne kadarı Adana'da vardır, yoktur bilmiyorum. Tabii ben meseleye kişisel olarak bir de buz dağının görünür yanı olarak bakıyoruz. Daha görünmeyen, açıklanmayan, başka dosyalar başka isimler, daha büyük listeler var mıdır. Çünkü kamuoyunda çok farklı rakamlar da telaffuz ediliyor. Doğru olmasını temenni etmeyiz ama maalesef bu tür hukuk dışı davranışlar, uygulamalar yapılmış" diye konuştu.

Bu durumu teessüfle karşıladıklarını belirten Vali Coş, sorumlularıyla ilgili gerekli girişimleri de takip edeceklerini bildirdi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
'Türkiye de bazı yaptırımlar üzerinde çalışıyor'
Türkiye
Afyonkarahisar’da art arda iki deprem
Dünya
Bangladeş'e sığınan Arakanlı sayısı açıklandı

Hava Durumu

24°
Detaylı Hava Raporu