İsrail'in Cinayetleri Savaş Suçudur

İsrail'in Cinayetleri Savaş Suçudur


Uluslararası Af Örgütü İsrail'in Filistinlilere yönelik uyguladığı orantısız şiddeti içeren bir rapor yayınladı.

Uluslararası Af Örgütü İsrail'in Filistinlilere yönelik uyguladığı orantısız şiddeti içeren bir rapor yayınladı. Örgüt, İsrail'in Batı Şeria'daki cinayetlerinin savaş suçu kapsamına alınabileceğini belirtti.

Merkezi Londra olan Uluslararası Af Örgütü İsrail'in Filistin topraklarını işgal ettiği sırada Filistinlilere uyguladığı orantısız şiddet olaylarını içeren bir rapor yayınladı. Raporda 2013 yılında İsrail işgal güçlerinin uyguladığı şiddetin arttığı görülüyor.

Uluslararası Af Örgütünün raporunda, İsrail güçlerinni şiddetinin Batı Şeria'da yoğunlaştığı belirtiliyor. Raporda İsrail işgal güçlerinin Batı Şeria'da tamamen masum olduğu ve bir tehdit oluşturmadığı belirtilen 45 kişiyi öldürdüğü belirtiliyor. Dünya Bülteni'ndeki habere göre binlerce Filistinli'nin de İsrail askerinin uyguladığı orantısız şiddetten dolayı yaralandığı belirtiliyor.

Rapor'da bu olayların, işgalci askerlerinin artık kanunsuz şekilde insan öldürmeyi sıradan görmeye başladığını gösterdiği kaydediliyor.

Uluslararası Af Örgütü İsrail'in Filistinlilere karşı insanlık ve savaş suçları işlediğini ifade ederken, ayrıca uluslararası yasaları çiğnediğini de vurguladı. Uluslararası Af Örgütü Amnesty, İsrail'in Batı Şeria'daki cinayetlerinin savaş suçu kapsamına alınabileceğini de açıkladı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'

Hava Durumu

23°
Detaylı Hava Raporu