Arçelik ve LG arasında yeni ortaklık sözleşmesi yapıldı

Arçelik ve LG arasında yeni ortaklık sözleşmesi yapıldı

  • 28 Ekim 2016 10:22


Yeni ortaklık döneminde Arçelik-LG, mevcut durumda üretilen Ev Tipi Klimaların yanısıra, ticari klima pazarında beklenen büyümeye hazırlık amacıyla Ticari Klima da üretecek. Arçelik AŞ, Nisan 2017'den itibaren Türkiye pazarında tek üniteli hafif ticari klimalar hariç tüm LG markalı ticari ürünlerin satış hakkına münhasıran sahip olacak.

Arçelik AŞ, Koç Holding AŞ ve LG Electronics Inc. arasında, 31 Aralık 2023 tarihine kadar geçerli olmak üzere yeni bir ortaklık sözleşmesi imzalandı.

Arçelik AŞ'nin Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yayımlanan açıklamasında "Şirketimizin yüzde 45, ana ortağımız Koç Holding AŞ'nin yüzde 5 oranında pay sahibi olduğu müşterek yönetime tabi ortaklığımız Arçelik-LG Klima Sanayi ve Ticaret AŞ'nin (Arçelik-LG) yönetimi ve faaliyetlerine ilişkin olarak Arçelik AŞ, Koç Holding AŞ ve LG Electronics Inc. arasında, 31 Aralık 2023 tarihine kadar geçerli olmak üzere yeni bir ortaklık sözleşmesi imzalanmıştır." denildi.

Yeni sözleşmenin eskisi ile aynı şekilde, yönetim kontrolünün Koç Topluluğu ve LG Electronics arasında yüzde 50-yüzde 50 paylaşımı esasına dayandığı belirtilen açıklamada, yeni ortaklık döneminde Arçelik-LG'nin mevcut durumda üretilen Ev Tipi Klimaların (RAC) yanı sıra, ticari klima pazarında beklenen büyümeye hazırlık amacıyla Ticari Klima (CAC) da üreteceği kaydedildi.

Açıklamada ayrıca Arçelik AŞ'nin, Nisan 2017'den itibaren Türkiye pazarında tek üniteli hafif ticari klimalar hariç tüm LG markalı ticari ürünlerin satış hakkına münhasıran sahip olacağı bilgisi de yer aldı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu