Sınır kapılarındaki vize uygulamasına devam

Sınır kapılarındaki vize uygulamasına devam


TUROB, e-vize uygulaması konusunda başlatılan girişimler sonucunda, Bakanlar Kurulu'nca alınan kararla, sınır kapılarında vize verilmeye devam edileceğini bildirdi.

Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB), e-vize uygulaması konusunda başlatılan girişimler sonucunda, Bakanlar Kurulu'nca alınan kararla, sınır kapılarında vize verilmeye devam edileceğini bildirdi.

TUROB'dan yapılan açıklamada, Dışişleri Bakanlığı'nın e-vize uygulaması kapsamında, başta AB ülkeleri olmak üzere Türkiye'ye turist gönderen birçok ülkeye 10 Nisan 2014 tarihi itibariyle sınır kapılarında verilen vizelerin kaldırılacağının açıklandığı belirtilerek, uygulamanın sektöre telafisi zor zararlar vereceği ve özellikle AB ülkelerinden gelecek turistler için endişeye yol açtığının TUROB tarafından daha önceden açıklandığı hatırlatıldı.

Açıklamada, gerek Türkiye'nin 2023 turist sayısı ve turizm geliri hedefleri, gerekse turizmin rekabet açısından yoğun bir sektör olduğu gerçeğinden hareketle, Türkiye'ye turizm amacıyla gelecek kişilere sınır kapılarında "bandrol" veya "kaşe" ile verilen vizelerin devam ettirilmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı nezdinde TUROB tarafından girişim başlatıldığı kaydedildi.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında, sınırda vize verilmesi işlemlerine 11 Nisan 2014 tarihi itibariyle devam edileceğinin Bakanlar Kurulu tarafından kararlaştırıldığının yer aldığı aktarılan açıklamada, destekleri nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na teşekkür edildiği belirtildi.  

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Suriye sınırında askeri hareketlilik sürüyor
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
IKBY'nin petrol ihracatlarında büyük gerileme

Hava Durumu

16°
Detaylı Hava Raporu