Derste başörtüsü dağıttı SOLcular havaya zıpladı

Derste başörtüsü dağıttı SOLcular havaya zıpladı


Öğrencilerin çoğu bu isteğe sıcak bakarken birçoğunun da dağıtılan eşarpları taktığı görüldü. Yine öğrenciler din dersinde bu tür bir uygulamanın memnuniyet verici olduğunu belirttiler.

İstanbul Pendik'te bulunan Alpaslan Anadolu Lisesi'nde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak vazifede bulunan Durmuş Çebi, kız öğrencilere bone ve başörtüsü dağıttı. Bu davranış birçok veliyi memnun ederken öğrencilerin de yoğun ilgisine mazhar oldu.

Alpaslan Anadolu Lisesi Müdürü Serdar Paşaoğlu ise, Aydınlık isimli İslam düşmanı paçavra gazetenin provokatör muhabirinin, "Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Durmuş Çebi'nin derste öğrencilere türban dağıttığı doğru mu?" sorusuna, "Bu böyle olmaz. Bu ne kadar çirkin bir uslüp" diyerek tepki gösterdi.

EĞİTİM BİR SEN'DEN TAM DESTEK!

Aydınlık'a konuşan Eğitim İş İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı Mehmet Yeşildağ, "Türban artık anaokullarına kadar indi. Bundan bir sonraki adım, kendi sendikalarının da isteği olan karma eğitime son vermek. Bu çağda okulları imam hatibe çevirdiler" safsatalarıyla kin kusarken, Akit'e konuşan Eğitim Bir Sen İstanbul 4 No'lu Şube Başkanı Talat Yavuz ise, "Özgürlükleri hazmedemeyenler, hala eski yöntemlerle en doğal haklarımızı kullanmamıza engel olabileceklerini zannediyorlar. Pendik Alpaslan Anadolu Lisesi'nde, okullarda zaten serbest olan 
başörtüsünü, öğrencilerine öneren, tavsiye eden, dağıtan Durmuş Çebi öğretmenimizi tebrik ediyorum. Kendi toplumunun değerlerine alenen düşmanlık eden zavallıların bu ülkede hiçbir karşılığı yoktur. Eskiye özenenlere, içinde bulunduğunuz toplumun değerlerine ve en doğal insan hak ve özgürlüklerine saygı duymayı bir an önce öğrenin diyorum" ifadeleriyle nesli ihya etmenin önemine dikkat çekti.

TÜM ÖĞRETMENLER ÖRNEK ALMALI

Öğretmen Durmuş Çebi, daha önce de Pendik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde kutlu doğum programı düzenlenmesine öncülük etmiş, bu etkinlik öğrenciler tarafından yoğun ilgi görmüştü.  Çebi'nin önderliğinde düzenlenen programda, Kur'an-ı Kerim tilavetinin yanı sıra öğrenciler dualar da etmişti. 

Benzer faydalı etkinliklerin ülke çapınca yayılması ve tüm öğretmenler tarafından örnek alınması bekleniyor.

yeniakit

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Suriye sınırında askeri hareketlilik sürüyor
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
IKBY'nin petrol ihracatlarında büyük gerileme

Hava Durumu

16°
Detaylı Hava Raporu