Kılıçdaroğlu’nun övdüğü hakim FETÖ’cü çıktı.

Kılıçdaroğlu’nun övdüğü hakim FETÖ’cü çıktı.


CHP Genel Başkanı’nın, örnek gösterdiği dönemin Eskişehir 1. Sulh Ceza Mahkemesi Hakimi Kemal Karanfil’in FETÖ operasyonunda tutuklanıp cezaevine konulduğu tespit edildi..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı tarafından CHP Genel Merkezi'nde düzenlenen Ulusal Çocuk Politikası Çalıştayı'nın açılış konuşmasında örnek gösterdiği hakim FETÖ'cü çıktı.

'ENDER YARGI KARARI'

Kılıçdaroğlu'nun örnek gösterdiği hakimin Eskişehir 1. Sulh Ceza Mahkemesi Hakimi Kemal Karanfil olduğu belirlendi. Karanfil 18 Ocak 2015 tarihinde Zonguldak'a tayin edildi. 17 Temmuz 2016 tarihinde ise tutuklandı. Kemal Karanfil gözaltına alındıktan sonra hastane girişinde cemaatle özdeşleşen "Allah var gam yok" sözleriyle gazetecilere seslendi.

Eskişehir 1. Sulh Ceza Hakimliği'nin nitelikli yağma suçundan suça sürüklenen çocuklar hakkında verdiği bir kararı anlatan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Çocuk Esirgeme Kurumu'nun yurdundan 18 yaşını doldurduktan sonra kapının önüne bırakılan çocuklarımız. Yargıç soruyor ve yargıca verilen cevap şu. '18 yaşına gelince kalacak yerimiz olup olmadığı sorulmadan bizi yurttan çıkarıyorlar'. 18 yaşına gelince kapı önüne konuyor ve bu çocuk suça sürüklenmiş oluyor. Yargıç düşünüyor. Çocuklarımıza acıyor. Bu şekilde olan binlerce çocuk var. Sonunda şöyle bir karar veriyor. 'Anayasa'mızın sosyal devlet ilkesi gereği bu toplumsal yaraya acil ve ivedi çözüm bulunması için bu sorgu zaptının Cumhurbaşkanlığı'na, TBMM'ye, Başbakanlık'a ve Meclis'te grubu bulunan parti başkanlarına gönderilmesine karar verilmiştir' diyor. Bizim Cumhuriyet tarihimizde karşılaştığımız ender yargı kararlarından birisidir. Merak ediyorum. Cumhurbaşkanı ne yaptı? TBMM Başkanı ne yaptı? Başbakan ne yaptı? Biz konuda onlarca önerge, teklifler verdik. Ama olmadı."

.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

14°
Detaylı Hava Raporu