FETÖ'den Asala-PKK taktiği.

FETÖ'den Asala-PKK taktiği.


Dünyada 150 ülkede Türkiye'nin dış yardımlarını organize eden TİKA Başkanı Serdar Çam, 15 Temmuz darbe girişimin ardından terör örgütü FETÖ'nün yurtdışı faaliyetleri konusundaki izlenimlerini SABAH'a anlattı:

 

TÜRKLERİ HEDEF GÖSTERİYORLAR:

15 Temmuz sonrası FETÖ yurtdışında Türk temsilcileri hedef göstermeye başladı. Aşırı agresif bir tutum sergiliyor. Büyükelçiler, koordinatörlerimiz hakkında iftira kampanyaları başlattılar. Aynı yöntemleri Asala ve PKK da uyguluyor. FETÖ'de aynı taktiği izliyor. Ancak giderek alanları daralıyor.

 TEMEL KARAKTERLERİ MÜNAFIKLIK:

Şimdi yurtdışında mağduru oynuyorlar. Bulundukları ülkelerin devletlerine isterseniz okulumuzu size vereyim diyorlar. Bunların en temel karakteri takiye, yani münafıklık üzerine kurulmuş bir örgüt. O dışarıda gözüken masum yüzü ile arka plandaki vahşi yüzü ayırt edilemeyecek mekanizma kurmuşlar. Ona bir süre aldanabilecek ülkeler var. Genel olarak devletimiz bu örgütün ne kadar aşağılık olduğunu anlatıyoruz. Tümör olsa kesip atarsınız ama kanser hücresi gibi hücrelerin içinde dolaşıyor. Sabırlı olmak lazım 40 yıllık mekanizmayı birkaç yılda atmanız mümkün değil. Önce finans kaynaklarının çökertilmesi gerekiyor.

 BAŞKA ETKİNLİKLERDE BULUNABİLİRLER:

Millet olarak hedefe iyi konsantre olmamız lazım. FETÖ'yü kullananların arkasında başka bir mekanizma var. Bu mekanizma bunları kullanabildiği kadar kullanıp işi bitince de tasfiye edecek. Bir şekilde o mekanizma bunun yerine başka mekanizmalarla kuracak, ülkemizde başka etkinliklerde, başka girişimlerde bulunabilirler.

 ASALA GİBİ DİYASPORA KURACAKLAR:

Bundan sonraki hedefleri daha küçülmüş bir şekilde yurtdışında güçlü bir diyasporayı kurmak. Biz TİKA olarak görev yaptığımız yerlerde bunu hissediyoruz. Bu örgütün tepe yöneticileri Washington'da, New York'da, Paris'te. Bunlar, "Türkiye'de insan hakları ihlal ediyor, gazeteciler tutuklanıyor, ekonomi şöyle kötü böyle kötü" gibi propagandalar yaptırıyorlar. Sürekli Türkiye aleyhine haberler çıkması için televizyon programları yapılması için gösteriler yapılması için çalışıyorlar. Ama Bunlar içerde ve dışarıda ne yaparsa yapsın bize işlemez. Devlet kirli hücrelerden arındırılmış, milli duruşuyla yoluna devam ediyor..

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Suriye sınırında askeri hareketlilik sürüyor
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
IKBY'nin petrol ihracatlarında büyük gerileme

Hava Durumu

16°
Detaylı Hava Raporu