İl müftülüğü sınav yapacak

İl müftülüğü sınav yapacak


Diyanet İşleri Başkanlığı, vekaleten atamalarla ilgili yönetmelikte değişikliğe gitti.

Vekaleten atamalarla ilgili olarak boş kadrolardan Kur'an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım kadrolarına atanacaklar, kadro için asılda aranan şartlara haiz adaylar arasından il müftülüğünce yapılacak sınavda başarılı olanlardan belirlenecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Boş kadrolardan Kur'an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım kadrolarına açıktan vekil olarak atanacaklarda öncelikle atanacağı kadro için asılda aranan şartlar isteniyor. Şartları taşıyan aday bulunmaması durumunda  geçerlilik süresi geçmiş olsa da mesleki yeterlik belgesi bulunanların, bu niteliklere haiz adayın da bulunamaması halinde mesleki yeterlikleri bakımından il müftülüğünce yapılacak sınavda başarılı olanların açıktan vekil olarak ataması yapılabiliyordu.

Değişiklikle Kur'an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım kadrolarına açıktan vekil olarak atanacaklar, kadro için asılda aranan şartları haiz adaylar arasından il müftülüğünce yapılacak sınavda başarılı olanlardan belirlenecek. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Bakan Çelik'ten Almanya'ya tepki
Türkiye
Bu fotoğraf az önce İstanbul'da çekildi
Dünya
Yunanistan'da 'çöp krizi' büyüyor

Hava Durumu

32°
Detaylı Hava Raporu