PKK, FETÖ ve DAEŞ aynı amaca hizmet eden haçlı örgütüdür

PKK, FETÖ ve DAEŞ aynı amaca hizmet eden haçlı örgütüdür


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay, "PKK, FETÖ ve DAEŞ örgütlerinin aynı yerden beslenen, aynı amaca hizmet eden birer haçlı örgütü oldukları gün gibi ortaya çıkmıştır." dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, "PKK, FETÖ ve DAEŞörgütlerinin aynı yerden beslenen, aynı amaca hizmet eden birer haçlı örgütü oldukları gün gibi ortaya çıkmıştır." dedi.

Aktay, özel bir tesiste partisinin bölgedeki insan hakları birim başkanları ve bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle "Türkiye'de Demokratikleşme" toplantısında bir araya geldi.

Aktay, burada yaptığı konuşmada, terör örgütü PKK'nın siyasetçilere yönelik suikastlerinin ardından dünyaya yaptıkları propagandayı da tükettiklerini bildirdi.

Aktay, PKK, FETÖ ve DEAŞ'in aynı yerden beslendiğine dikkati çekerek, şu değerlendirmelerde bulundu:

"PKK, FETÖ ve DEAŞ örgütlerinin aynı yerden beslenen, aynı amaca hizmet eden birer haçlı örgütü oldukları gün gibi ortaya çıkmıştır. Bunların nihai amacı iddia ettikleri amacı gerçekleştirmek değil. NeFETÖ, İslam'ın altın nesli yetiştirmenin, hizmetin davasını güttü. Bu hizmet İslam'a, Türkiye’ye, millete hizmet hiç değildi. Bunların hizmet dedikleri şey herkes onların amacına hizmet etsindi. Herkes onların o amacına hizmet edecekti. Peki nedir o amaç? Türkiye'nin içine elli yıldır yerleştirilmiş, zor zamanlarda kullanılmak üzere hazır tutulan bir haçlı ordusu, başka bir şey değil. Eskiden haçlı orduları İslam'a sefer düzenleyecekleri zaman bütün Hristiyan milletlerinden Almanından, İngilizinden, Danimarkalısından, Fransızından, İtalyanından bir ordu teşkil ediyorlardı ve Müslüman coğrafyaya bu orduyu gönderiyorlardı. Artık bugün bize dışarıdan ordu göndermiyor, bizim evlatlarımızdan insanları devşirerek, bizim içimizden bize karşı bunları savaştırıyorlar."

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Muğla'da akılalmaz olay! .
Türkiye
Kayseri'deki terör saldırısı davası yarın başlıyor
Dünya
Sosyal medyada 'günaydın' yazdığı için gözaltına alındı

Hava Durumu

21°
Detaylı Hava Raporu