Gelsin beraber Reyhanlı’ya gidelim?

Gelsin beraber Reyhanlı’ya gidelim?


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD ziyaretini eleştirerek, “Efendim neymiş Amerika’ya gidip geldikten sonra Hatay’a gelecekmiş. Ben ona söyledim. Gel beraber Uludere’ye gidelim, gelmedi. Gelsin beraber Reyhanlı’ya gidelim. Gelir mi? Gelemez” dedi.

 Kılıçdaroğlu, Hatay Valiliği’ni ziyaretinin ardından CHP İl Başkanlığı önünde kurulan platformdan partililere hitap etti. Reyhanlı’daki saldırıyı kınayan Kılıçdaroğlu, patlamaların takipçisi olacağını belirtti. Hükümetin dış politikasını da eleştiren Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Hatay’ın yaşadığı bu olayı unutmak mümkün değil. Reyhanlılara sözüm var, size de sözüm var. Bu iş aydınlanıncaya kadar sonuna kadar takip edeceğiz. Hesabını soracağız. Biz hükümeti uyardık. Bir sefer değil, iki sefer değil, 10 sefer değil, 50 sefer değil, yüz sefer söyledik. ‘Bu dış politika ile Türkiye’ye terör ithal ediyorsun’ dedik, ‘yanlış yapıyorsun’ dedik, ‘kardeşi kardeşe kırdırıyorsun’ dedik. Hepinizin bir konuda çok duyarlı olmasını isterim. Asla ve asla oyuna gelmeyeceğiz. Hatay nedir, barışın kentidir. Hatay nedir, umudun kentidir. Hatay nedir, bütün inançların kentidir. Hatay nedir, her etnik kimlikten insanın barış içinde yaşadığı bir kenttir. Oyuna gelmeyeceğiz. Alevi’si, Sünni’si, Yahudi’si, Musevi’si, Hristiyan’ı kim olursa olsun. İnsan insandır ve başımızın üstünde yeri vardır. Bunu en iyi Hataylılar bilir.”
Saldırının ardından patlamaya ilişkin getirilen yayın yasağını da eleştiren Kılıçdaroğlu, “İstedikleri kadar yayın yasağı koysunlar, CHP parlamentoda olduğu sürece olayın aydınlatılması için her türlü çabayı gösterecektir. Ne yaparlarsa yapsınlar” diye konuştu.

Türkiye’nin iyi yönetilmediğini savunan Kılıçdaroğlu, ülkenin bu nedenle başının belada olduğunu öne sürdü. Kılıçdaroğlu, “Arkadaş Batı’nın egemen güçlerinin Ortadoğu’daki taşeronu olma dedik. ‘Ben olacağım’ dedi. Olacaksan işte milletin başına bu belayı açıyorsun sen” dedi.

Başbakan Erdoğan’ın ABD ziyaretini de eleştiren Kılıçdaroğlu, “Efendim neymiş? Amerika’ya gidip geldikten sonra Hatay’a gelecekmiş. Ben ona söyledim gel beraber Uludere’ye gidelim. Gelmedi. Gelsin beraber Reyhanlı’ya gidelim. Gelir mi? Gelemez” diye konuştu.

“Aynı Allah’a inanıyoruz, aynı kitaba inanıyoruz, aynı peygambere inanıyoruz, aynı Ehli Beyt’e inanıyoruz. Biz insanı en değerli varlık olarak görürüz” diyen Kılıçdaroğlu, “Türkiye iyi yönetilmiyorsa, Türkiye’nin başı beladan bir türlü kurtulmuyorsa, sorun ülkeyi yönetenlerdedir artık. O yönetenleri değiştirmek de sizin elinizdedir. Buradan bütün dünyaya ve Türkiye’deki yurttaşlarıma ilan ediyorum. CHP iktidarında hiçbir CHP hükümeti, batının egemen güçlerinin taşeronu olmayacaktır” dedi.

Sözleri sık sık alkışlarla kesilen Kılıçdaroğlu, buradaki mitingin ardından kentten ayrıldı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Kato Dağı'nda bir grup terörist kıstırıldı
Türkiye
Askeri gemiler 23 Nisan'da gezilebilecek
Dünya
Rusya'dan flaş 'Türkiye' açıklaması: Hazırız!

Hava Durumu

11°
Detaylı Hava Raporu

astropay