Bizi kimse birbirimize düşüremeyecek

Bizi kimse birbirimize düşüremeyecek


Başbakan Yardımcısı Arınç, "Birbirimizi döverek, söverek, çiğneyerek değil, birbirimizden güç alarak yola devam ediyoruz" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Bizi kimse birbirimize düşüremeyecek. 76 milyonla birlikte hedefe doğru yürüyeceğiz" dedi.

Arınç, Mudanya ilçesinde, AK Parti seçim irtibat bürosunun açılış töreninde yaptığı konuşmada, çok sayıda aday adayı arasından belirledikleri Arif Bayrak ile bu ilçede belediye başkanlığı seçimine katılacaklarını bildirdi.

Mevcut Belediye Başkanı Hasan Aktürk'ün de Bayrak'a destek vermek amacıyla törene katıldığını belirten Arınç, "AK Parti olarak böyle bir güce sahibiz. Birbirimizi döverek, söverek, çiğneyerek değil, birbirimizden güç alarak yola devam ediyoruz. Birimizin bıraktığı bayrak yarışını devam ettirerek en güzel hizmetleri vereceğimize inanıyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Bursa'da seçim çalışmalarına Mudanya'dan başladıklarını dile getiren Arınç, bundan sonra il genelindeki teşkilatların her gün, her gece çabalayarak bunu yürüteceğini anlattı.

Mudanya ile ilgili çok hatırası olmamasına rağmen yıllardır bu ilçeye geldiği bilgisini veren Arınç, şöyle devam etti:

"Mütareke binasını bilirim. 1922'nin ekim ayında imzalanan o önemli anlaşmanın Mudanya'yı dünyaya tanıttığını da bilirim ama ailece de Mudanya ile bir bağım olduğunu düşünüyorum. Mudanya'da Giritliler var. Babam, Manisa'nın Büyüksümbüller köyünden Molla Ahmet'in oğlu İbrahim Çavuş. Yani bir yörük ailenin çocuğu. 1937'de Alanya'ya gider, jandarma karakol komutanı olmuştur. Gider bir kızcağız bulur, onunla evlenir. Annem Ayşe Sevdiye Hanım, Giritli bir ailenin kızıdır. Böyle kopmaz bağlarla Mudanya'ya bağlanmışız. Bizlerle beraber olursanız, eminiz biz her zaman Mudanya'ya yardımcı olacağız. Herkese nasip olmaz; burada gerçekten büyük bir kültür ve turizm potansiyeli var. Bunu yeterince kullanamıyoruz. Önümüzdeki dönem turizm alanında Mudanya'ya neler yapacağımızı göreceksiniz. Turizm bir gelirdir, kazançtır. Bunun için her şeyimiz var. İster Tirilye'den başlayarak ister buradaki camileriyle geçmişten kalan farklı inançların ibadet merkezleriyle Mudanya'nın yeniden ayağa kalkması lazım. Gösterebileceğiniz sadece Mütareke Evi yok, başka şeylerimiz de var. Temelini atmak bize kısmet olmuştu, inşallah önümüzdeki ay içinde açılışını yapmak bize kısmet olacak, 100 yataklı mükemmel Devlet Hastanemizin yüzde 98'i bitti, yüzde 2'sini de 10-15 gün içinde bitireceğiz ve sizlerle Mudanya'nın en güzel yerinde, en güzel imkanlara sahip Devlet Hastanesini inşallah açacağız."

- "Rakiplerimizi düşman olarak görmüyoruz"

Arınç, Mudanya'da partililerini çok istekli ve güçlü gördüğüne dikkati çekti.

Particilik peşinde olmadıklarını anlatan Arınç, "Rakiplerimizi düşman olarak görmüyoruz. Hepsi bizim dostlarımız, arkadaşlarımız. Hangi partinin adayı olursa olsun hiçbirine kem gözle bakmayız" diye konuştu.

Siyasette saygı ve üslubu hakim kılmak istediklerine işaret eden Arınç, tek farklarının, daha çok hizmet etme, başarılar kazanma ve toplumu kucaklama isteği olduğunu dile getirdi.

Toplumdaki ayrımcılıkları kaldıracaklarını defalarca söylediklerini anımsatan Arınç, şunları kaydetti:

"Çalışmak için neredeyse 1 ayımız kaldı; geceleri çıkarırsak. Yani çalışma süremiz toplam 1-1,5 aydır. İnşallah 30 Mart akşamı hep beraber hayırlı sonucu alacağız. Birileri diyebilir ki 'Mudanya'da filan parti daha şanslı.' Hayır, AK Parti dışında şanslı, güçlü, başarılı bir belediyeyi düşünemiyoruz. Bursa'da 11 milletvekili çıkardık, çok şükür yüzde 53'ün üzerinde oy aldık. Önümüzdeki seçimlerde bunu daha çok katlayacağız. Gücümüz var, inancımız var. 11 yıldan beri ülkemize hizmet ediyoruz, hizmet etmeye devam edeceğiz. Bizi kimse birbirimize düşüremeyecek. 76 milyonla birlikte hedefe doğru yürüyeceğiz. İnşallah 30 Mart seçimlerinin ilk müjdesini, ilk başarılı haberini Mudanya'dan duyacağımıza inanıyorum."

Daha sonra Arınç, bazı AK Parti Bursa milletvekilleri ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile büronun açılış kurdelesini kesti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

15°
Detaylı Hava Raporu