Toplum cinnet geçirirse ortalık karma karışık olacak

Toplum cinnet geçirirse ortalık karma karışık olacak


MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Bir gün bu toplum cinnet geçirirse ortalık karma karışık olacak, bilmiyor. Bundan kurtulmanın yolu sandığa gitmek olmalı" dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Denizli ziyaretleri kapsamının ikinci gününde Babadağ ilçesinde belediye başkanı Ahmet Yümsek'i makamında ziyaret etti, belediyenin önünde halka hitap etti.

Yolsuzluk ve rüşvetin üzerine korkusuzca gidilmesi gerektiğini ifade eden Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ı eleştirerek, "Yargıyı karmakarışık edeceğin yerde bu milletin evlatları olan, büyük çoğunluğu Anadolu'nun kasabalarından, ilçelerinden yetişmiş, ailesi tarafından zorla okutulmuş, hakim ve savcı olmuş değerli şahsiyetlerin, senden hesap soracaklar korkusuyla onları perişan etme, onlara haksızlık yapma, onları suçlama. Onlara de ki, '11 yıllık iktidarın dosyasının alayını size veriyorum, inceleyin. Benim oğlum Bilal'e de geliyorsa, kafasını koparın" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan'ın bunları yapmadığını, yandaş medyayla tahrik ettiğini savunan Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yani bir gün bu toplum cinnet geçirirse ortalık karma karışık olacak bilmiyor. O sebepten dolayı bundan kurtulmanın yolu demokrasi içerisinde olmalı. Kurtulmanın yolu sandığa gitmek olmalı. Kurtulmanın yolu bugünkü Adalet ve Kalkınma Partisi'ne bir işaret vermektir, ikaz etmektir. Bu ikazı alırlarsa 3 dönemleri değil dördüncü dönemleri de kendileri için hayırlara vesile olabilir. Ama bunu yapmaz ise sonları iyi değil bu iktidar bundan sonra artık iktidar kalamaz. Bu kadar şaibeyle, bu kadar yolsuzlukla, bu kadar rüşvetle, sıkıntılarla bu iktidar inancını ve desteğini kaybetmiştir. Şimdi zorla baskıyla zulümle, parayla, kömürle, nohut fasulye ile, şimdi onların da fiyatları arttı, yetişecek hal de kalmadı, bütün bunlarla kandırmaya kalkma."

Milletin 30 Mart yerel seçimlerde uyarı yapması halinde Başbakan'ın bunu dikkate almasını isteyen Bahçeli, "Bu uyarıyı saygıyla karşıla. 'Beni milletim ikaz ediyor, 51'le getirdi, bu gidişle 51'le de götürebilir.' Milli iradeyle geldim diye artık milli iradeyle de gidebileceğini anlasın. Bunu yapmaya muktedir olabiliriz" dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Bekir Bozdağ'dan Mersin'deki saldırıya ilişkin ilk açıklama
Türkiye
Tuvalette 10 Bin lira bulsanız siz ne yapardınız?
Dünya
IKBY' açıklaması: Mazide kaldı

Hava Durumu

15°
Detaylı Hava Raporu