Kamyoncunun hesabı kaçak geçişe uymadı.

Kamyoncunun hesabı kaçak geçişe uymadı.


Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçmenin cezasının Yavuz Sultan Selim’i kullanmaktan daha hesaplı olduğunu düşünen kamyonculara kötü haber... Yasak olmasına rağmen hâlâ ısrarla FSM’den geçen kamyoncular normal geçiş ücretinin 10 katını ödeyecek. Cezayla birlikte kamyonların FSM’den geçişi 492 liraya kadar çıkabilecek....

YAVUZ Sultan Selim (YSS) Köprüsü açıldığından bu yana geçiş ücreti ve köprünün yol mesafesi konusunda tartışmalar vardı. Geçiş ücreti ve yakıt ücretiyle beraber YSS'de verilen 164 liralık ücretin FSM'den geçildiğinde cezası ile beraber 132 liraya mal olmasında dolayı kamyoncuların yasak olmasına rağmen hâlâ FSM'yi kullanmasını gündeme getirmiştik.

BAKAN AÇIKLADI


Öyle ki Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden kaçak geçiş yaparken trafik polislerine yakalanan bir kamyon şoförü, "FSM'den geçiş yapınca maliyet çok az oluyor. 3'üncü köprüden geçiş ücreti 50 lira. Bunun yanında kilometre başına para kesiliyor. Yani benim geçiş ücretim yol ücretiyle birlikte 100-150 lira arasında oluyor. Ayrıca buna bir de yol uzun olduğu için mazot parasını eklediğimizde 200 lira zararım oluyor..." demişti. FSM'den geçmenin cezasının Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden geçmekten daha hesaplı olduğunu düşünen kamyonculara kötü haber... Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, dün Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Apronu'nda düzenlenen İstanbul Airshow'da Türk Hava Yolları 100. Boeing 737- NG uçağı teslim töreninde bu konuda önemli bir açıklama yaptı: "Kaçak geçiyorlar. Normal köprü ücreti alınmayacak, zaten 10 misli cezalı ücret alınacak. Bir de ayrıca kurallara uymadıkları için bir ceza kesilecek. İkisini üst üste koyduğunuz zaman öbür taraftan daha yüksek olacak. Bence bu yola tevessül etmesinler."

NORMALIN 10 KATI


Buna göre; FSM'den 30 ila 40 lira arasında geçiş ücreti ve 92 lira cezayla birlikte toplam 122 ya da 132 lira ödeyeceklerini düşünen kamyoncular aslında 30 ya da 40 liralık geçiş ücretinin 10 katı yani 300 ya da 400 lira ve bir de 92 liralık ceza ödeyecekler. Hâlâ ısrarla Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nü kullanmaya devam edecek olan kamyoncuların toplamda ödeyeceği ceza miktarı 492 liraya kadar çıkacak.
.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Bekir Bozdağ'dan Mersin'deki saldırıya ilişkin ilk açıklama
Türkiye
Tuvalette 10 Bin lira bulsanız siz ne yapardınız?
Dünya
IKBY' açıklaması: Mazide kaldı

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu