Yalanın bu kadarına pes doğrusu!

Yalanın bu kadarına pes doğrusu!


Zor durumdaki Suriye halkına yapılan yardımlar, yardımları ulaştırmaya çalışan kişi ve kurumlar hedef alınmaya devam ediliyor.

Emre Uslu'ya ait olduğu iddia edilen @zuhalayla isimli twitter hesabında ilginç bir tweet paylaşıldı.  Aktivist - yazar Ayhan Altıntaşın profilinden alınmış bir fotoğrafa dayanılarak Suriye'ye yapılan yardımların İŞİD'e, Teröristlere teslim edildiği iddia ediliyor.

Konuyla ilgili görüştüğümüz Ayhan Altıntaş fotoğrafın 11 Ağustos 2012 tarihinde Halep'te yardımlar dağıtılırken çekildiğini açıkladı. IŞİD'in kuruluşunun Nisan 2013 olduğunu, fotoğrafın çekildiği tarihte o bölgede IŞİD'in varlığından söz edilemeyeceğini belirtti.
Aktivist Ayhan Altıntaş sözlerine şöyle devam etti:

"O tarihte bölgedeki tek terör unsuru Esed askerleridir. Esed'in askerlerinin 300 mt yakınında bulunan bölgede, o zor koşullarda halkın ve ulaştırılan yardımların güvenliğini sağlamak için yanınızda silahlı mücahidlerin bulunması kaçınılmaz bir durum. Savaşın sürdüğü bu bölgelerde Esed'in askerleri, Şebbiha çeteleri, haramiler geziniyor etrafta. Bölgede yardımların depolandığı yerler var. Ve bunları silahlı insanlar koruyor.

O tarihte Halep'e ulaşan ilk ekip olduk. Götürdüğümüz yardımların içinde gıda, bebek maması, çocuk bezi, ilaç gibi ihtiyaç malzemeleri bulunuyor. Bu yardımlarla Halep'te ilk hastaneyi açtık.


Biz bu yardımları mazlumlara, kadınlara, çocuklara ulaştırıyoruz. Bağımsızlıkları için mücadele eden Suriye halkının devamlı  yanında olmaya gayret ettik, edeceğiz.

Önceden de bu iftiralara maruz kaldık. O zaman 50 tır yardım görümüştük. Şimdiki hedefimiz inşallah 100 tır.
Türkiye'nin ve Başbakan Erdoğan'ın bile teröre destek vermekle suçlandığı bir dönemde mazlumlara yardım götüren bizim gibi bir şahısların böyle bir iftiraya maruz kalması çok önemli değil.

Bu zihniyettekiler Türkiye gibi mazlumlara kucak açan ülkeleri, yardım kuruluşlarını, şahısları hedef alıyorlar.
Özgürlüğü ve bağımsızlığı için direnen Suriye halkı değildir terörist. Asıl terörist kendi halkını, kadın çoluk çocuk  demenden acımasızca katleden Esed ve Şebbihalar; onlara destek veren, silah ve asker gönderen İran, Çin, Rusya, Ukrayna ve Kuzey Koredir.

Esed'e destek veren, yardım eden  sol örgütlerin, yerli Şebbihaların saldırısını anlayabiliriz ama kendisini islami olarak lanse eden hizmetin, hizmete mensup yazarların Suriyeli muhaliflere giden yardımları hedef almasını anlamıyoruz.
Bombardımanda yaralanan çocuklara, tecavüze uğrayan kadınlara giden yardımların kesilmesi onlara ne fayda sağlayacak bilemiyorum. Oradaki masumlara, mazlumlara götürülen yardımların başka mecralara çekilerek, Türkiye'nin Batıya şikayet edilmesi,  hesap gününü unutan bu insanların ahiretlerini de yakacaktır."

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İngiltere'den Türkiye'ye Pkk desteği
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İngiltere hükümeti: PYD-PKK ilişkisinden kaygılıyız

Hava Durumu

23°
Detaylı Hava Raporu