Esnaf kredi almak için kefil göstermek zorunda kalmayacak.

Esnaf kredi almak için kefil göstermek zorunda kalmayacak.


Kredi için kefil bulamayan esnafın imdadına Kredi Garanti Fonu yetişiyor. Üstelik bu fon, ucuz kredinin de yolunu açıyor..

İşini büyütmek için kredi almak isteyen ancak kefil bulamayan esnafın imdadına Kredi Garanti Fonu yetişiyor. Hazine destekli olması nedeniyle bu fon, güçlü bir teminat olarak kabul ediliyor. Bu da düşük faizin yolunu açıyor. Fon, kredinin tamamına teminat verdiği gibi, kredi çekenin riskine göre teminatı daha düşük tutabiliyor. Kredi kefaletinin üst limiti 2 milyon liraya kadar çıkıyor. Fon, kefil olduğu kredi için yıllık binde 5 ile yüzde 2 arasında komisyon alıyor. Eğer Kredi Garanti Fonu, kefil olacağı kişinin risk taşıdığına kanaat getirirse teminat talep edebiliyor. Bu teminatlar bankaların kabul etmediği makine, taşıt, marka ve hayvan rehni, imarsız, hisseli araziler, tarla gibi teminatlar olabiliyor.

BORÇSUZ OLMAK ŞART


Esnaf ve sanatkarlar, çiftçiler, serbest meslek mensupları fonun teminatlarına başvurabiliyor. Vadesi geçmiş prim ve vergi borcu bulunmayanlar; iflas, fesih ve iflas erteleme sürecinde olmayanlar; başvuru yapabiliyor. Başvuru adresi ise Kredi Garanti Fonu şubeleri ve fonun ortaklık yaptığı bankalar....

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Emniyet "Huzur-Türkiye-5" operasyonunun bilançosunu açıklandı
Türkiye
FETÖ'nün suikast timine ağırlaştırılmış müebbet istemi
Dünya
Yemen Başbakanı'ndan İran'a suçlama

Hava Durumu

22°
Detaylı Hava Raporu