6-7 Ekim katliamından son anda kurtulmuş

6-7 Ekim katliamından son anda kurtulmuş

  • 05 Ekim 2016 12:01


Diyarbakır'da önceki yıl Kurban Bayramı'nda ihtiyaç sahiplerine et dağıtırken Yasin Börü ve arkadaşlarının vahşice öldürüldüğü saldırıda yaralanan Yusuf Er'in 11 yaşındaki kardeşinin katliamdan kıl payı kurtulduğu ortaya çıktı.

HDP Merkez Yürütme Kurulunun çağrısı üzerine, 6-7 Ekim 2014'te Ayn el Arap (Kobani) bahanesiyle Diyarbakır'da düzenlenen izinsiz gösterilerde 4 arkadaşını kaybeden ve yaşadığı dehşet hafızasından silinmeyen Yusuf Er'in tek tesellisi kurban eti dağıtmak için indikleri arabanın yanında bıraktıkları kardeşinin katliamdan kıl payı kurtulması.

Vatani görevini yapan, her 6-7 Ekim'de acısı tazelenen Er'in kaybettiği arkadaşlarına duyduğu özlem her geçen gün artıyor.

"Çocuk buraya kaçtı, onu da öldürün"


Er,, olay günü kardeşi Muhammed'in fakir ailelerin sevincini görmek istediğini, bu nedenle onu da kurban eti dağıtmaya götürdüklerini söyledi.

Kardeşini aracın yanında bıraktıklarını anlatan Er, "Katliamın yaşandığı saatlerde bazı saldırganlar indiğimiz aracı göstererek, 'Bu aracı da yakın' demişler. Kardeşim aracı terk edip uzaklaşmış. Saldırganlardan biri, 'Çocuk buraya kaçtı, onu da öldürün' demiş. O sırada duyarlı bir vatandaşın evine alıp saklaması ile kardeşim kurtuldu. Babam ertesi gün gidip kardeşimi o evden aldı." dedi.

"Kardeşim de vahşi bir şekilde katledilecekti"


Er, yaşadığı korkunun etkisi ile kardeşinin de psikolojisinin bozulduğunu, olayın şokunu hala üzerinden atamadığını dile getirerek, şöyle konuştu:

"Kardeşim Yasin Börü ile diğer arkadaşlarımı çok seviyordu. Eğer o saatte kardeşim de yanımızda olsaydı o da vahşi bir şekilde katledilecekti. Allah'ın beni, Yasin Börü ve arkadaşlarına yapılan vahşeti insanlara duyurmak için sağ bıraktığına inanıyorum."

Arkadaşlarını katleden terör örgütü PKK yandaşlarını ömrü boyunca lanetle anacağını dile getiren Er, "Doğu ve Güneydoğu'yu yakıp, yıkmak ve Suriye'ye çevirmek istediler. Ama Allah-u Teala onların kurdukları hesabı onların başlarına geçirdi. PKK ve HDP gün geçtikçe batıyor, gün geçtikçe sayıları azalıyor ve taraftarları onlardan soğuyor." dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Ömer Çelik'ten 'referandum' açıklaması
Türkiye
Afyonkarahisar’da art arda iki deprem
Dünya
Duterte'nin sarayına silahlı saldırı

Hava Durumu

26°
Detaylı Hava Raporu