400 dönümde terör saltanatı

400 dönümde terör saltanatı


Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’nin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’i iade etmemesine tepkisini “Bir teröristi 17 yıldır besliyorlar” sözleriyle gösterdi. Erdoğan, “ABD bizden terörist istediği zaman hemen paketleyip gönderiyoruz. Ama biz aynı karşılığı stratejik ortağımızdan göremedik. Bu terörist 400 dönüm arazide saltanat sürüyor” dedi.

Yeni Türkiye Stratejik Araştırma Merkezi tarafından Ankara'da düzenlenen “Uluslararası Bilim ve Teknoloji Konferansı"nda konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, önemli mesajlar verdi:


Türkiye'nin son 14 yılda ortaya koyduğu büyük sıçramada, bilim ve teknoloji alanına yapılan yatırımların önemli bir payı var. Maalesef Batı'nın bilim ve teknolojide çok büyük ilerlemeler kaydettiği bir dönemde bilhassa son 200 yılda biz farklı meselelerle uğraşmaktan bu alanları ihmal ettik. Eksikliklerimizin de sorumluluklarımızın da farkındayız.


KÖTÜ KOMŞU EV SAHİBİ YAPTI


İşte savunma sanayiinde yapılanlar ortada. Bizler bir basit tüfek yapamıyorduk. Artık Türkiye insansız hava aracını mühimmatlı olarak üretir hale geldi. Bunu başardık. ABD'den bir İHA istiyorsun, aldığımız cevap, kongreden geçmedi. Biz en son İsrail'den almıştık 10 tane. Arıza yapar, tamirini yaptıramazsın. Bunları hep yaşadık. Ama sağ olsun bu komşular bizi mal sahibi yaptı. Bunlar operasyonlarda şu anda iş görüyor. Bu noktaya geldik."


İSLAM DÜNYASININ UMUDUYUZ


Kendimizle birlikte 1.7 milyar nüfusa sahip İslam dünyasının, 300 milyonluk Türk dünyasının da umudu olduğumuzun bilincindeyiz. Bunun için 2023 için kendimize diğer alanlarla birlikte bilim ve teknolojide de çok önemli hedefler belirledik. Türkiye ilk etapta, dünyada tanınan en az 10 küresel markaya sahip olmalı.


YENİ NESİL TERÖR EYLEMİ


Türkiye'nin 15 Temmuz 2016 gecesi maruz kaldığı darbe girişimi, aynı zamanda yeni nesil bir terör eylemidir. Devletin çeşitli birimlerine sızmış Fetullahçı Terör Örgütü üyelerinin son yıllarda yürüttüğü saldırılar, 15 Temmuz'da bir grup asker elbisesi giymiş teröristin giriştiği darbe girişimi ile zirveye ulaştı. Bu girişim, milletin büyük bir cesaret ve fedakarlıkla darbecilerin karşısına dikilmesiyle başarısızlığa uğradı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Kadir Topbaş istifa etti
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Suriye görüşmelerinde diplomasi atağı

Hava Durumu

21°
Detaylı Hava Raporu