Sağolsun bu komşular bizi mal sahibi yaptı.

Sağolsun bu komşular bizi mal sahibi yaptı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Bilim ve Teknoloji Konferansı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Artık Türkiye insansız hava aracını mühimmatı ile üretmeyi başardı. ABD'den bu silahı istediğimiz zaman aldığımız cevap, "Kongreden geçmedi"… “Biz stratejik ortak değil miyiz? En son İsrail'den 10 tane aldık bunların tamiratını yaptıramadık. Sağolsun, bu komşular bizi mal sahibi yaptı" dedi..

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Amacımız orta yüksek teknolojili ürünleri ihracattaki payı iki katına çıkararak yüzde 50'nin üzerine taşımaktır. Türkiye'nin 500 milyar dolar ihracat hedefine ancak böyle ulaşacağını biliyoruz. İnovasyon kültürünü hem kurumsal, hem bireysel alanda köklü bir şekilde yerleştirmek mecburiyetindeyiz. Teknoparkların sayısını ikiden 63'e çıkardık. İki teknoparkla ne olur ya? Teknoparklarla üniversiteyi iç içe koyarak sıçramayı meydana getirdik. ARGE merkezlerinin sayısını da 223'e çıkardık. Daha fazlasına ihtiyacımız var. Türkiye ilk etapta en az 10 küresel markaya sahip olmalıdır" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Artık Türkiye insansız hava aracını mühimmatı ile üretmeyi başardı. ABD'den bu silahı istediğimiz zaman aldığımız cevap, "Kongreden geçmedi" biz stratejik ortak değil miyiz? En son İsrail'den 10 tane aldık bunların tamiratını yaptıramadık. Sağolsun, bu komşular bizi mal sahibi yaptı. Şimdi bu İHA'ları operasyonlarda kullanıyoruz. Şimdi artık çok güçlü zırhlı taşıyıcılar üretiyoruz. Bunlarda dünyada çok önemli bir yere geldi" diye konuştu.

 

Mülteci sorununun yükü birkaç ülkenin sırtına yüklenmiş durumda. Bunlar söz verir ama yerine getirmezler. Verseler de vermeseler de biz bombalardan kaçan insanlara vicdani görevimizi yapacağız.

Aynı kayıtsızlık aynı ikircikli tavır terör örgütleriyle mücadelede de geçerli. 15 Temmuz milletimiz sayesinde başarısızlığa uğratılmıştır! Milletimle gurur duyuyorum. Bu millet aziz millet ama bu teröristler zannediyorlardı ki F-16'ları sadece F-16'lar durdurur. Öyle zannediyorlardı. Ama insanın büyük bir güç olduğunu Allah'ın yer yüzündeki halifesi olduğunu bilmiyorlardı.

85 KOLİ DOSYA GÖNDERDİK

Bu örgüt bulunduğu her ülke için tehdittir. Ama hala bunun farkında olmayanlar var. Başta ABD... Mahkemeler karar verecekmiş. 85 koli dosya gönderdik. Onlar bizden terörist istediğinde biz hemen paketleyip gönderiyoruz. Ama biz aynı karşılığı kendilerinden göremedik.

Önce biz büyükelçilerimiz ve bizzat kendimiz telefonlarla görüşmek suretiyle sizlerle paylaşıyoruz ama bir teröristi hala 17 yıldır orada saltanat sürüyor. Biz konuşulması gereken neyse konuşuruz. Ya olduğun gibi görüneceksin ya da göründüğün gibi olacaksın.

BAŞ DÖNDÜRÜCÜ GELİŞMELER YAŞADIK

Son çeyrek asırda dünyamız iletişim alanında baş döndürücü gelişmelere sahne oldu. Bu teknolojiler artık hayatımızın vazgeçilmezi oldu. Bu gelişmeler sayesinde kıtalar halindeki mesafeler kalktı.

ADALET VARSA DEVLET VARDIR

BM Genel Kurulu'nda 175 tane ülke var. Sadece geçici üyeler değişiyor. Onların bir insiyatifi yok. BM malesef adalet tesis etmiyor. Şimdi Japonya, Hindistan, Almanya daimi üyelerden biri olmak istiyor. Bende diyorum ki 20 üye mi? Hepsi daimi üye olsun. Geçici üye diye bir mekanizma kalmasın. Ama bütün ülkelere sıra gelsin.

1 milyar 700 milyon müslümanı temsil eden müslüman bir ülke yok. Afganistan'da Mısır'da Libya'da Tunus'ta neden bir çözüme gidilemiyor. Çünkü adalet yok! Adalet mülkün esasıdır. Adalet varsa devlet vardır. Bu sürdürülemez. Dünyamızın geleceği bakımından acil bir adım olan bu gelişme için destek bekliyoruz.

.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Bekir Bozdağ'dan Mersin'deki saldırıya ilişkin ilk açıklama
Türkiye
Tuvalette 10 Bin lira bulsanız siz ne yapardınız?
Dünya
IKBY' açıklaması: Mazide kaldı

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu