Türk-İş önemli bir kuruluş

Türk-İş önemli bir kuruluş


Başbakan Yardımcısı Arınç, Türk-İş Konfederasyonunun Türkiye'nin en güçlü işçi sendikalarını içinde barındıran önemli bir kuruluş olduğunu bildirdi.

 Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türk-İş Konfederasyonunun Türkiye'nin en güçlü işçi sendikalarını içinde barındıran önemli bir kuruluş olduğunu bildirdi.

Türk-İş Genel Merkezinde, Başbakan Yardımcısı Arınç, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'ı makamında ziyaret etti.

Başbakan Yardımcısı Arınç, ziyaretinin iki amacı olduğunu belirterek, ilkinin Atalay'ın Türk-İş Genel Başkanlığına seçildiği için kendisini tebrik etmek istediğini söyledi.

Atalay'ın, Eylül 2013'te Türk-İş Genel Başkanlığına seçildiğini anımsatan Arınç, "Yıllardan bu yana konfederasyon içerisinde önemli görevlerde bulunuyor, genel sekreterlik görevini ifa ediyordu. Genel Başkanlığın boşalmasıyla arkadaşlarımız kendi içlerinden onu, genel başkanlığa uygun gördüler. Öncelikle kendisini şüphesiz telefonla tebrik etmiştim ama makamlarında ziyaret edememiştim. Bugün, Genel Yönetim Kurulu üyelerinin bir kısmıyla bu başarı dileklerimi, tebriklerimi sunmak istedim" diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı Arınç, ziyaretinin diğer sebebinin ise yakın zamanda Atalay'ın annesini kaybettiği için kendisine taziye dileklerini sunmak istediğini kaydetti.

"Türk-İş Konfederasyonu, Türkiye'nin en güçlü işçi sendikalarını içinde barındıran önemli bir kuruluşumuz" diyen Arınç, "Sayın Genel Başkan ve arkadaşları da her biri ayrı sendikaların başkanları olarak önemli görevler ifa ediyorlar. Kendilerini şahsen de tanıyoruz, yıllardır arkadaşlığımız, dostluğumuz var. Bu vesileyle benim gibi taziye ziyaretine gelen Sayın bakanlarımız, milletvekillerimizle birlikte bu vazifemizi yerine getirmiş olduk" ifadesini kullandı.

Başbakan Yardımcısı Arınç, Atalay ile yaklaşık 40 dakikalık görüşmesinin ardından Türk-İş Genel Merkezinden ayrıldı.

Görüşmede, Türk-İş Genel Sekreteri Pevrul Kavlak, Türk-İş Genel Mali Sekreteri Ramazan Ağar ile Türk-İş Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Eyüp Alemdar da bulundu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu