O ilde bütün içkili mekanlar kapatıldı

O ilde bütün içkili mekanlar kapatıldı


Yozgat Valiliği tarihi bir karara imza attı. OHAL kapsamında il genelinde faaliyet gösteren tüm bar, pavyon, gazino gibi alkollü içecek tüketilen umuma açık yerleri kapattı. Bu karar bazılarına fena halde batarken kamuoyunun büyük bir bölümünde takdir ile karşılandı.

Yozgat Valiliği tarihi bir karara imza attı.

Valilik, OHAL kapsamında il genelinde faaliyet gösteren tüm bar, pavyon, gazino gibi alkollü içecek tüketilen umuma açık yerleri kapattı.

Kapatmanın nedeni olarak ise bu mekanlarda işlenen suçlardaki büyük artış gösterildi.

Valilikten İl Emniyet Müdürlüğü'ne gönderilen yazıda şu ifadeler kullanıldı:

"İlimizde gazino, pavyon ve bar adı altında faaliyet gösteren yerler ve çevrelerinde meydana gelen olaylar incelendiğinde bu olayların kasten öldürme kasten yaralana, tehdit, hakaret, mala zarar verme, görevi yaptırmamak için direnme, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması, 6136 sayılı kanuna muhalefet suçlarından teşekkül ettiği görülmüştür.

İlimiz Sarıkaya ilçesinde meydana gelen öldürme olayı da buna örnek teşkil etmektedir. Bu nedenle, 2935 Sayılı Olağanüstü hal Kanununun "Tedbirler Başlıklı" 11. maddesi gereğince genel güvenlik, asayiş ve kamu düzenini korumak, şiddet olaylarının yaygınlaşmasını önlemek amacıyla il genelinde faaliyet gösteren bar, pavyon, gazino v.s. gibi umuma açık yerler OHAL süresince kapatılmıştır. İlgili işyerlerine gerekli tebligatın yapılarak kapatma işleminin yapılmasını rica ederim."

Böylelikle kentte oluşan iğrenç manzara bir nebze olsun temizlenmiş oldu.

Valiliğin bu kararı yüzde 99’u Müslüman olan toplumumuzda büyük bir takdirle karşılandı. Ancak içimizdeki ‘Fransızlar’ bu tarihi karardan fena halde rahatsız oldu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Silivri Cezaevi'nde haberci kuş yakalandı
Türkiye
Kılıçdaroğlu'nu tutuklama girişimi söz konusu olabilir
Dünya
Dünyanın en yaşanabilir kenti yine değişmedi

Hava Durumu

25°
Detaylı Hava Raporu