Yeşilay'dan "Teknoloji Bağımlılığı" Çalıştayı

Yeşilay'dan "Teknoloji Bağımlılığı" Çalıştayı


Abant'ta "Bilinçli İnternet Kullanımı ve Teknoloji Bağımlılığı" başlığında düzenlenecek çalıştayda, bilinçli internet kullanımı ve teknoloji bağımlılığı ele alınacak.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığı (BTK) ile imzaladığı protokol kapsamında, "Bilinçli İnternet Kullanımı ve Teknoloji Bağımlılığı Çalıştayı" düzenleyecek. 

Türkiye Yeşilay Cemiyetinden yapılan yazılı açıklamaya göre, 17-19 Ocak'ta Abant'ta yapılacak çalıştayda, teknoloji bağımlılığıyla mücadele için ulusal ve uluslararası araştırmalarla belirtilen sorunların çözümüne yönelik inovatif yöntemler geliştirilecek.

Yeşilay ve BTK moderatörlüğünde yapılacak çalışma gruplarının ana başlıklarını, "Teknoloji bağımlılığı bilinçlendirme ve farkındalık oluşturma", "Teknoloji bağımlılığını önleme", "Dijital okur-yazarlık" ve "Dijital hak & sorumluluklar" oluşturacak. 

Çalışma grupları, konularıyla ilgili literatür taraması yaparak çalışma sonunda pratik çözüme dönük, uygulanabilir, etkin, somut ve ölçülebilir göstergelere dayalı 1 yıllık eylem planı hazırlayacak. Çalışma gruplarının odaklanacağı hedef kitle çocuk ve ergenler, anne-babalar, yetişkin bireyler, eğitimciler, psikologlar, psikolojik danışmanlar, psikiyatrist ve doktorlar, sivil toplum kuruluşları ve ilgili devlet kurumları olacak. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

12°
Detaylı Hava Raporu