Tunceli'de bazı alanlar 'geçici askeri güvenlik bölgesi' ilan edildi

Tunceli'de bazı alanlar 'geçici askeri güvenlik bölgesi' ilan edildi


Tunceli'de, vatandaşın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi amacıyla 31 bölgenin geçici askeri güvenlik bölgesi ilan edildiği bildirildi.

Tunceli Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Tunceli ili sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin yaptıkları terör ve yıldırma eylemlerinin Tunceli'nin sosyal ve ekonomik gelişmesini olumsuz etkilediği belirtildi.

Bu eylemler yüzünden vatandaşların ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kaldığı anlatılan açıklamada, bu sebeple günlük hayatı olumsuz etkilenen vatandaşların büyük mağduriyet yaşadığı vurgulandı.

Açıklamada, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla kentteki bazı bölgelerin geçici askeri güvenlik bölgesi ilan edildiği belirtilerek, şu bilgiler aktarıldı:

"Valiliğimiz, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırılarından korunması maksadıyla bölgede emniyet ve asayişi temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır. 2565 sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu'nun 32/A maddesi gereği 29 Ağustos 2016 tarihli ve 2016/9138 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile 1 Eylül 2016 ile 1 Mart 2017 tarihleri arasında 31 bölgede geçici askeri güvenlik bölgesi kararı alınmıştır."

Söz konusu geçici askeri güvenlik bölgelerinden 12'sinin kent merkezinde, 15'inin Ovacık, 3'ünün Nazımiye, birinin de Hozat ilçesinde olduğu belirtildi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
CHP'li vekil "masum siviller" demişti, pkk yalanladı "bizim adamlarımız"
Türkiye
Afyonkarahisar’da art arda iki deprem
Dünya
Erbil'de İsrail bayrağıyla kutlama

Hava Durumu

23°
Detaylı Hava Raporu