Kaplumbağa hızıyla gidişine son vereceğiz

Kaplumbağa hızıyla gidişine son vereceğiz


AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, İzmir’in kaplumbağa hızıyla ilerlemeyi hakketmediğini belirterek, "Bu şehrin kaplumbağa hızıyla gidişine son vereceğiz" dedi.

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, İzmir’in kaplumbağa hızıyla ilerlemeyi hakketmediğini belirterek, "Bu şehrin kaplumbağa hızıyla gidişine son vereceğiz. Tüm hizmetlerini yıldırım hızıyla İzmirlilere vereceğiz" dedi.

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterildikten sonra ilk kez İzmir’e gelen Yıldırım, partililerce coşkuyla karşılandı.

AK Parti İzmir İl Başkanlığı önünde düzenlenen etkinlikte konuşan Yıldırım, İzmir’in bugün bambaşka bir coşkuyu yaşadığını, bambaşka bir günle ayağa kalktığını belirtti.

Aristo’nun, Heredot’un, Victor Hugo’nun hayranlık duyduğu İzmir’e çok gelme fırsatı bulduğunu ve 2007’den sonra geldiğinde vatandaşların kendisini İzmir milletvekili olarak görmek istediğini söylediğini ifade eden Yıldırım, "Bugün şafak 84. 30 Mart İzmir’in önemli bir günü olacak. Bu meydandan İzmirlilere bir sözüm var. Bu sözümü 2011'de de söyledim. Benim için siyaset eşit hizmettir. Gerisi teferruattır. Eğer İzmir'e hizmet olmayan bir iş, bir siyaset varsa biz bu siyasetin içinde yokuz" dedi.

İzmir için "35 İzmir 35 proje" dediklerini, aradan geçen 2,5 yılda bu projelerin 17'sini hayata geçirdiklerini ifade eden Yıldırım, partililerin "kıskananlar çatlasın" sloganı atması üzerine "Kimse çatlamasın. Biz insanı seviyoruz. Yaradandan ötürü yaradılanı seviyoruz. Bizim işimiz sevgi, bizim işimiz samimiyet, bizim işimiz saygıdır. İzmir'i yükselteceğiz. İnşallah birlikte İzmir'i Türkiye'nin değil dünyanın marka şehirlerinden biri yapacağız" diye konuştu.

"Yolların kralı değil kuralının olduğunu, yolları bölüp hayatları birleştirdiklerini" dile getiren Yıldırım, 11 yıllık bakanlığı döneminde Aşık Veysel'in bahsettiği "uzun ince yolları" uzun duble yollara çevirdiklerini kaydetti.

Türkiye'yi doğusundan batısına, güneyinden kuzeyine bölünmüş yollarla donattıklarını, havayolunu halkın yolu yaptıklarını, ülkenin 40 yıllık hızlı tren özlemini giderdiklerini, akıl, bilişim yollarını yurdun her köşesinde inşa ettiklerini anlatan Yıldırım, şöyle devam etti:

"Bilişimde, iletişimde Türkiye'yi Afrika seviyesinden aldık Avrupa'nın 5 ülkesi arasına soktuk. 80 yıllık biriken dağ gibi sorunları, dağ gibi hizmetlere dönüştürerek bugünlere geldik. Dağları deldik, ovaları geçtik, Ferhat olduk Şirin'e ulaşmak için çalıştık çalıştık çalıştık.

Bugün artık yeni bir sayfa açıyoruz. Bu sayfa İzmir'in yerelde de kalkınmasının başlangıcıdır. İzmir'i husumetle değil, hamasetle değil sevgiyle, saygıyla, dayanışmayla yöneteceğiz. Boş laflara karnımız tok. İzmirli artık Türkiye'nin üçüncü, beşinci şehri olmak istemiyor. Türkiye'nin ikinci şehri olmayı hak ediyor. İzmir'in seçimi sadece İzmir'i değil Ege'yi, Türkiye'yi ilgilendiriyor. İnşallah İzmir'de, hep beraber 30 Mart'ta hemşehrilerimizin desteğiyle yerel hizmette AK Parti farkını da bu şehre getireceğiz."

11 yıllık siyaset hayatında, çalışmalarında hep "biz" dediğini, beraber çalışıp, ürettiklerini ve başardıklarını vurgulayan Yıldırım, "Çünkü bizim başımızda bu ülke sevdalısı, bu ülke için hayatını ortaya koyan bir liderimiz var; Recep Tayyip Erdoğan. İzmirlilerin güvenine mazhar olursak İzmir'e şunu vaat ediyoruz; İzmir'de bir olacağız, beraber olacağız. 4 milyon İzmirlilerle birlikte sahildeki, kırsal kesimdeki demeden, zengini, fakiri demeden 12 bin kilometrekare İzmir alanında herkesi kucaklayacağız. Herkesle beraber olacağız. Öyle bir ekip olacağız ki, ilçe başkanları bir tarafa belediye başkanı bir tarafa giden değil, hep aynı yönde giden, hep İzmir için düşünen, kapısını İzmirli'ye açan bir yerel yönetim anlayışını bu şehirde hakim kılacağız" şeklinde konuştu.

İzmir'in bulunduğu konumu hakketmediğini ifade eden Yıldırım, "Bu şehir kaplumbağa hızıyla ilerlemeyi hakketmiyor. Bu şehrin kaplumbağa hızıyla gidişine son vereceğiz. Tüm hizmetlerini yıldırım hızıyla İzmirlilere vereceğiz" dedi.

Sevgi, samimiyet ve saygıya büyük önem verdiklerinin altını çizen Yıldırım, şöyle devam etti:

"Sevgi önemli çünkü sevmek her. Her şey sevmekle başlar. Doğayı sevmek, dünyayı, insanı sevmek her şeyden önemlidir. İnsanı sevmeyen insanlara faydalı olamaz. Bu düsturla çalışacağız. Samimiyet çok önemli. Olduğumuzdan farklı görünmeyeceğiz, neysek o olacağız. Göründüğümüz gibi olacağız. Söyleyeceklerimiz mutlaka yaptıklarımız olacak. Yapmayacağımız, yapmadığımız hiçbir şeyi söylemeyeceğiz. 11 yılımız, söylediklerimizi yapa yapa geldiğimiz altın yıllarımızdır. Bizim Türkiye için İzmir için ne yapacağımızı merak edenler, kuşku duyanlar varsa 11 yıla baksınlar. Türkiye'ye baksınlar. Hakkari'ye, Iğdır'a, Sinop'a, Adana'ya, Konya'ya, Erzincan'a, Mardin'e, Manisa'ya baksınlar. Gelip İzmir'e baksınlar.

Üçüncü ve son ilkemiz gerek seçim kampanyasında gerekse seçimlerden sonra saygı olacak. Saygı her üstündedir. Birbirimize karşı saygı göstereceğiz. Birbirimizi olduğu gibi kabul edeceğiz. İnançlarımız, tercihlerimiz, siyasi görüşlerimiz farklı olabilir ama gözümüzden akan yaşın rengi aynıdır, gülümsememiz hep aynıdır. Farklılıklarımızı değil birlikteliklerimizi, ortak yanlarımızı hep ön plana çıkaracağız. Birbirimize müsamaha göstereceğiz. Empati yapacağız ve İzmir'i daha büyük yapmak için İzmirli'yi aynı hedef etrafında toplamak için var gücümüzle arkadaşlarımızla birlikte gece gündüz demeden çalışacağız. Burada sizden bir söz istiyorum. 84 günümüz var. 12 bin kilometrekare İzmir topraklarında 30 ilçemizde 60'dan fazla beldemizde ve 1500'e yakın mahallerimizde her hemşehrimize ulaşacağız. Projelerimizi anlatacağız. Evlerine misafir olacağız, onları dinleyeceğiz. Biz az konuşacağız, çok dinleyeceğiz, çok çalışacağız ve İzmir'in özlemlerini hep beraber gidereceğiz."

Karşılama töreninde partililerin açtığı "Adamın hası Binali, diğerleri Cinali", "İzmir artık çift kale. Binali 3-0 önde", "Rahat ol büyük usta, Yolların kralı yanımızda" pankartları dikkati çekti.

Yıldırım’ın konuşma yaptığı platformun arkasına büyük "İzmir kazanacak" pankartı asıldı. Eşi Semiha Yıldırım ile birlikte konuşma öncesinde partililere karanfil dağıtan Binali Yıldırım, konuşmasını poşu takarak yaptı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İngiltere'den Türkiye'ye Pkk desteği
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İslam ülkelerine Ermenistan çağrısı

Hava Durumu

23°
Detaylı Hava Raporu