BirGün’den Terör propagandası!

BirGün’den Terör propagandası!

  • 26 Eylül 2016 11:01


BirGün Gazetesi bugün bir terör röportajı yayınlayarak Türkiye hakkında kara propaganda yapmak istedi. Ayrıca BirGün, habercilik ilkelerinden uzak bu röportajda yıllardır elleriyle besleyip büyüttükleri “Türkiye DAEŞ’e yardım ediyor” yalanını da çürütme gafında bulundu.

PKK ve FETÖ'ye verdiği destekle bilinen BirGün Gazetesi bugün "IŞİD"çi olduğu iddiasıyla yüzü maskeli bir isimle röportaj yaparak terör propagandası yaptı. Bir de kod adı bulduğu sözde 'DAEŞ' mensubunun sözlerini "çarpıcı açıklamalar" şeklinde niteleyerek veren gazete Türkiye'yi suçlayan cümlelere yer verirken yıllardır savunduğu "Türkiye DAEŞ'e yardım ediyor" tezini de kendi eliyle boşa çıkarmış oldu.

TÜRKİYE'YE KARŞI TERÖRİSTLE RÖPORTAJ!

BirGün Gazetesi, DAEŞ mensubu olduğunu iddia ettiği bir teröristle röportaj yaparak Türkiye hakkında kara propagandaya imza atarken terörist gruplar için de PR çalışması yaptı.

İÇİ KOF, ALTI BOŞ, AYAĞI YERE BASMAYAN HABERCİLİK!

Gazetenin röportajda yüzünü göstermediği, buna rağmen maske taktırdığı ve kod isim kullandığı bir şahsa "DAEŞ mensubu" demesi dikkat çekti. Habercilik açısından hiçbir geçerliliği olmayan söz konusu kaynağın sözde "demeçleri" olarak verilenler de sorumsuz haberciliğin çirkin bir örneği olarak kayıtlara geçti.

TÜRKİYE'YE VURACAĞIM DERKEN KENDİNİ YALANLADI!

BirGün'ün DAEŞ'li teröristle yaptığı röportajda dikkat çeken bir diğer nokta ise şu oldu;

Yıllardır "Türkiye DAEŞ'e yardım ediyor, sınırları açıyor" iddiasında bulunan BirGün, terörist röportajında sınırı geçme başlığı altında "Sınır boyuna komple asker dizecek halleri olmadığı için belirli saatlerde askerlerin olmadığı zamanlarda, dağlık alanlardan geçiyoruz" ifadesi ile kendi ürettikleri yalanı kendi elleriyle çürütme gafına da imza atmış oldu.

Sabah.com.tr

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İran’dan Ankara'ya sürpriz ziyaret
Türkiye
CHP'li Yarkadaş'a tazminat davası
Dünya
Katil General Suriye'de öldürüldü

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu