Sıfırcı hocalardan çelişkili kararlar.

Sıfırcı hocalardan çelişkili kararlar.


Sıfırcı hocalar olarak adlandırılan kredi derecelendirme kuruluşlarından Moody's dün çok tartışılır ve çelişkili bir karara daha imza attı..

Üç gün önce Türkiye'nin 15 Temmuz darbe kalkışmasının yaralarını sardığı yönünde rapor hazırlayan Moody's, simdi de notu indirme kararı aldı. Uluslararası derecelendirme kurulusu Moody's, Türkiye'nin notunu yatırım yapılabilir seviyenin altına indirdi.
Görünümü ise 'durağan' olduğunu açıkladı.

Kurumdan yapılan açıklamada, ülkenin dış finansman ihtiyaçlarına ilişkin risklerdeki artış, özellikle büyüme ve kurumsal güçlülük gibi önceden kredi görünümünü destekleyen temellerde görülen bozulma nedeniyle notun Baa3 seviyesinden Ba1'e indirildiği belirtildi. Moody's indirim kararının bir diğer nedeninin ise "Türkiye'nin kurumsal gücünde yaşanan erozyon" olduğunu söyledi. Moody's'in indirimiyle beraber, Türkiye'nin üç büyük derecelendirme kurulusundan ikisindeki notu yatırım yapılabilir seviyenin altında olmuş oldu..

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
'15 Temmuz' müfredatta
Türkiye
'15 Temmuz' müfredatta
Dünya
Felakette ölenlerin sayısı 400'ü geçti

Hava Durumu

24°
Detaylı Hava Raporu