Türk Kızılayı, yardımlarda hız kesmedi

Türk Kızılayı, yardımlarda hız kesmedi


Türk Kızılayı Batı Karadeniz Lojistik ve Afet Yönetim Merkezi, geçen yıl 2 bin 180 kişinin etkilendiği 98 olaya müdahale etti.

Türk Kızılayı Batı Karadeniz Lojistik ve Afet Yönetim Merkezi, geçen yıl 2 bin 180 kişinin etkilendiği 98 olaya müdahale etti.

Türk Kızılayı Batı Karadeniz Lojistik ve Afet Yönetim Merkezi Müdürü Mustafa Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, müdahalede bulundukları olayların çoğunluğunu münferit yangınların oluşturduğunu söyledi.

Doğal afetlerin Türkiye'nin gerçeği olduğunu, Türk milletinin afetlerle yaşamayı ve mücadele etmeyi öğrenmesi gerektiğini kaydeden Yılmaz, lojistik merkezindeki malzemelerin 50 bin afetzedenin ihtiyacını karşılayabilecek kapasitede olduğunu vurguladı.

 "Tabii bu temenniler yeterli değil, hazırlık yapmak gerekiyor" diyen Yılmaz, "Kendi hazırlıklarımızı yapıyoruz ama en önemlisi bireylerin kendi hazırlıklarını yapmaları. Afet, ne zaman, nerede ve nasıl olacak bilemiyoruz. Bireyler kendi hazırlıklarını yaparsa kendilerinin afetten etkilenme oranını azaltmış olurlar" şeklinde konuştu.

Halkın olası afetlerde alınacak önlemler konusunda kendilerine danışabileceklerini ifade eden Yılmaz, Türk Kızılayının kapısının herkese açık olduğunu aktardı.

''2014, inşallah afetsiz geçer. Vatandaşlarımıza afetsiz güzel günler temenni ediyorum'' diyen Yılmaz, sözlerini şöyle tamamladı:

''Kızılay, yardım alanında her yerde var. Türk Kızılayı, 2013 yılında en çok yardımda bulunan kuruluşlardan biri seçildi. İçinizde yardım etme isteği olsun, yardım edilecek yeri mutlaka bulursunuz. Halkımızın yardımseverlik duyguları çok fazla. Türk Kızılayı da bundan nasibini alıyor. Biz de halkımızdan aldığımız güçle dünyanın her yerine ulaşmaya çalışıyoruz. Lojistik merkezimiz, geçen yıl 2 bin 180 kişinin etkilendiği 98 olaya müdahale etti."

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

15°
Detaylı Hava Raporu