Kılıçdaroğlu’nun ikizi dolandırıcı çıktı

Kılıçdaroğlu’nun ikizi dolandırıcı çıktı

  • 24 Eylül 2016 10:04


CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ikiz kardeşi Adil Kılıçdaroğlu’nun dolandırıcı olduğu ortaya çıktı. İzmit’te yaşayan eski işadamı Mustafa Taşkıran’dan 2002 yılında 22 bin TL borç alan ve karşılığında senet vererek 2007’de borcunu ödeyeceğini vaat eden Adil Kılıçdaroğlu’nun, aradan geçen 14 yıla rağmen tek kuruş geri ödeme yapmadığı belirlendi.

 ‘Dürüstlük abidesi’ olarak siyaset sahnesine atılan Kemal Kılıçdaroğlu’nun ikiz kardeşi Adil Kılıçdaroğlu’yla ilgili çarpıcı belgelere ulaşıldı. İkiz Kılıçdaroğlu’nun, 2002 yılında İzmit’te yaşayan eski işadamı Mustafa Taşkıran’dan aldığı ve senet yaptırdığı 22 bin TL’lik borcu aradan 14 yıla rağmen ödemeyerek Taşkıran’ı dolandırdığı tespit edildi. 2007 yılında ödemeyi vaat ettiği borcun tek kuruşunu dahi ödemeyen Adil Kılıçdaroğlu’nun öncelikle tüm mal varlığını eşi Tomris Kılıçdaroğlu’nun üzerine yaparak hacizden kurtulduğu, ardından İzmit’i terk ederek kayıplara karıştığı belirlendi. Akit’in ulaştığı ‘Kılıçdaroğluzede’ Mustafa Taşkıran, “Kooperatif kurmak için benden borç para istedi ben de helal kazançla elde ettiğim 22 bin TL’yi kendisine verdim. Kredi çekerek ödeyeceğini söylemesine rağmen ödemedi, ortadan kayboldu. Adil’in ikiz kardeşi olan Kemal Kılıçdaroğlu ile telefonda görüşerek durumu aktardım ancak beni başından savdı. Bu dolandırıcılık beni derinden etkiledi. Şirket sahibi bir işadamı iken şimdi iki oğlumla baş başa imkansızlıklarla boğuşan bir baba konumuna düştüm.” dedi.

 

‘KOOPERATİF KURACAĞIM’ DEDİ, 22 BİN TL’SİNİ ÇARPTI

İddialara göre İzmit’te otobüs acentalığı yaptığı 1988 yılında kendisiyle aynı mesleği icra eden Mustafa Taşkıran’la tanışan Adil Kılıçdaroğlu, Taşkıran’la sıkı bir dostluk kurdu. O dönem maddi durumu oldukça iyi olan Taşkıran’a hep yakın mesafede duran Adil Kılıçdaroğlu, ilerki süreçte Mustafa Taşkıran’la birlikte aynı bina içerisinde şirket sahibi olarak çalıştı. Adil Kılıçdaroğlu Ozan Limited A.Ş.’nin başındayken Mustafa Taşkıran Ege Sigorta’nın acentası olarak Manolya Limited Şirketi’nin sahip ortağıydı. Aynı zamanda inşaat işleriyle uğraşan Adil Kılıçdaroğlu, 2002 yılında kurmayı planladığı Dostluk Yapı Kooperatifi için paraya sıkıştı. Hemen Mustafa Taşkıran’ın kapısını çalan Kılıçdaroğlu, kendisinden 22 bin TL borç para istedi. Taşkıran ise istediği borç miktarını Adil Kılıçdaroğlu’na elden teslim etti ve alıcı olarak kız kardeşi Seher Öztürk adına Kılıçdaroğlu’na senet imzalattırdı. 13 Şubat 2007 tarihi düşülen senetle ilgili hiçbir geri ödemede bulunmayan Adil Kılıçdaroğlu, Taşkıran’ı sürekli oyaladı. Telefonlarını açmayan ve çoğu zaman İzmit Şirintepe’deki evinde bulunmayan Kılıçdaroğlu, borcunu ödememek için köşe bucak kaçtı.

HACİZDEN KAÇTI, TÜM MAL VARLIĞINI KARISININ ÜZERİNE GEÇİRDİ

Maddi durumu günden güne azalan Taşkıran ise evinin yanması ve şizofreni tedavisi gören oğlunun tedavi masraflarıyla boğuştuğu bir süreçte çocuklarının rızkını “borç” olarak verdiği Kılıçdaroğlu hakkında 2009 yılında icra mahkemesine şikayet davası açtı. Ancak Kocaeli 2. İcra Dairesi’ndeki dosyadan da bir sonuç alınamadı. Çünkü dolandırıcı Adil Kılıçdaroğlu bunun planını da yapmıştı. Tüm mal varlığını eşi Tomris Kılıçdaroğlu’na devreden Adil Kılıçdaroğlu, bu sayede meblağın haciz işlemleriyle karşılanmasının önüne geçmiş oldu.

İZMİT’TEN KAÇTI

Taşkıran’ın borcunu ödemeyerek dolandıran Adil Kılıçdaroğlu’nun, 2011 yılında İzmit’i terk ettiği öğrenildi. İzmir’e taşındığı belirlenen Kılıçdaroğlu’nun sonrasında buradaki izini de kaybettirerek kayıplara karıştığı ifade edildi.

TAŞKIRAN: KEMAL KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞTÜM, BENİ BAŞINDAN SAVDI

Akit olarak Kılıçdaroğlu’nun dolandırdığı eski işadamı Mustafa Taşkıran’a ulaştık. İzmit’in Gültepe Mahallesi’ndeki, 2010 yılında yanan ve derme çatma bir şekilde tek katlı olarak inşa edilen evinde görüştüğümüz Mustafa Taşkıran, Adil Kılıçdaroğlu tarafından dolandırıldıktan sonra çok zor günler geçirdiğini, her şeyin üst üste gelerek maddi durumunu tamamen yitirdiğini belirtti. Biri işsiz olan, diğeri şizofreni tedavisi gören iki oğluna hem babalık hem de annelik yapan Mustafa Taşkıran, elinde Adil Kılıçdaroğlu tarafından imzalanmış 13 Şubat 2007 tarihli borç senedinin olduğunu vurguladı. Kılıçdaroğlu ile tanışıklığının 1988’lere dayandığını aktaran Taşkıran, “2002’de benden kooperatif kurmak için borç para istedi ben de tamamen helal kazançla elde ettiğim 22 bin TL’yi kendisine elden verdim. Ancak geri ödeme yapmadı. Kredi çekerek ödeyeceğini söyledi, bunu da yapmadı. Param yok dedi, kendisine ait hatlı otobüsü 460 bin TL’ye sattı ama yine benim paramı ödemedi. Defalarca kez evine gittim, kimi zaman evde olmadığı söylendi, kimi zamansa beni oyaladı. Sürekli telefon değiştiriyordu. Sonrasında ise ortadan kayboldu.” dedi. Konuyla ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile de iki kez telefonda görüşme fırsatı bulduğunu söyleyen Taşkıran, “Adil’in ikiz kardeşi olan Kemal Bey benimle ilgilenmeyerek başından savdı. Maddi durumum olsa Ankara’ya gider ve Kemal Bey’in kapısına dadanırım ancak böyle bir imkanım ne yazık ki yok.” şeklinde konuştu. Taşkıran, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu dolandırıcılık beni derinden etkiledi. Sağlık durumum da kötüye gidiyor. Şirket sahibi bir işadamı iken şimdi iki oğlumla baş başa imkansızlıklarla boğuşan bir baba konumuna düştüm. Kendilerinin neredeyse bir günlük harcaması dolayındaki meblağı bana ödemekten kaçınıyorlar. Kimseden para istemiyorum sadece borcumun tahsili konusunda ilgili makamlardan ve yetkili mercilerden destek bekliyorum çünkü ben Adil Kılıçdaroğlu tarafından dolandırılmış bir mağdurum.”

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Bağdat'tan 'petrol anlaşması' açıklaması
Türkiye
Mardin'de freni boşalan TIR, 2 araca çarptı: 4 yaralı
Dünya
Arakanlı Müslümanların dramı bitmiyor

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu