Gelecek hayalleri beyin ameliyatına bağlı

Gelecek hayalleri beyin ameliyatına bağlı


Samsun'da yaşayan 22 yaşındaki Recep Hamurcu, beyin tümörü ameliyatı olabilmek için gerekli paranın bulunmasını bekliyor.

Osman-Emine Hamurcu çiftinin beş çocuğundan biri olan ve yaklaşık 7 ay önce vatani görevini tamamlayıp döndükten bir süre sonra beyninde tümör bulunduğu belirlenen Recep Hamurcu, hayata tutunabilmek için gereken ameliyatı olacağı günü hayal ediyor.

Yaşadıklarını AA muhabiriyle paylaşan Hamurcu, askere gitmeden önce terzilik yaptığını, 1 Mart'ta geçirdiği bayılma nöbetiyle hastalığının teşhis edildiğini söyledi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde ameliyat geçirdiğini, beyninin sol tarafında bulunan 4 santimetrelik tümörün alındığını bildiren Hamurcu, "Ameliyat olduktan birkaç hafta sonra yine kriz geçirdim. Ankara ve İstanbul'da çeşitli hastanelere gittim. Yeditepe Üniversitesinde ameliyat olmam gerekiyor ancak maddi imkanımız yok. 60 bin lira kadar bir para gerekiyor." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım başta olmak üzere yetkililer ile hayırseverlerden yardım beklediğini dile getiren Hamurcu, rahatsızlığı nedeniyle sık sık nöbet krizi geçirip günde birkaç kez acil servise kaldırıldığını belirtti.

Hamurcu, "Krizler çok ağır geçiyor. Anlatılamayacak kadar acı bir şey. Artık her şeyden soğudum. Bir umut bekliyoruz. Bu hastalık çok zor." ifadesini kullandı.

Tahta kaşığını yanından ayırmıyor
Hamurcu, geçirdiği krizlerin dayanılmaz derecede olduğunu anlatarak, kriz geçireceğini hissettiğinde yanında bulundurduğu tahta kaşığı dişlerinin arasına aldığını, bu sayede dilinin boğazına kaçmasını önlediklerini söyledi.

İnşaat işçisi baba Osman Hamurcu ise oğlunun sağlık durumunun tüm aileyi olumsuz etkilediğini belirterek, yardım talebinde bulundu.

Maddi durumlarının iyi olmadığını vurgulayan Hamurcu, oğlunun ikinci ameliyatını gerçekleştirmek için gerekli parayı toplamaya çalıştıklarını belirtti.

Devlet büyükleri ve hayırseverlerden yardım beklediklerini dile getiren Hamurcu, "Oğlumun ameliyatı yapılsın, ben bir kuruş para istemiyorum. İmkanımız yok. Bize hiç kimse para getirmesin, oğlumun tedavisini yaptırsınlar. Ben başka bir şey istemiyorum." dedi.

OMÜ Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cengiz Çokluk ise her bölgesi hassas olan beynin sol kısmında konuşma merkezi bulunduğunu belirtti.

Bu bölgede görülen beyin tümörlerinin konuşma bozukluklarına neden olabildiğine dikkati çeken Çokluk, bu nedenle beyin ameliyatlarının çok hassas yapıldığını kaydetti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan: Budistler iyi diye kandırmayın
Türkiye
Elazığ'da beton mikseri kazası
Dünya
İsrail polisi Yahudilere saldırdı

Hava Durumu

16°
Detaylı Hava Raporu