Geleneksel oyunlar okullarda yaşatılıyor

Geleneksel oyunlar okullarda yaşatılıyor


Erzincan Belediyesi, geleneksel oyunların yaşatılabilmesi için bir proje hazırladı. Okul bahçelerine renkli oyun alanları yapılarak çocukların eğlenceli ve sosyal bir şekilde vakit geçirmelerini sağlayan projede ilk uygulamalar başladı.

Erzincan Belediyesi tarafından çocukların oyun dünyalarını geliştirmek, geleneksel oyunlarla buluşmalarını sağlamak amacıyla “Sek sek", “Mendil kapmaca", gibi oyun alanları, okul bahçelerine çiziliyor.
Okul bahçelerinin zeminlerine yapılan “Geleneksel Oyun Alanları" sayesinde bu oyunların gelecek kuşaklara taşınmasına da yardımcı olunması planlanıyor.
Projenin ilk örneği Şehit Astsubay Tamer Meriç Ortaokulunda gerçekleştirildi. Hem projenin açılışını gerçekleştirmek, hem de yeni eğitim yılında öğrencilere başarılar dilemek amacıyla Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün ve Ak Parti İl Başkanı Orhan Bulut okulu ziyaret ettiler.
 
Konu hakkında bir açıklama yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “Çocuklarımızın oyun dünyalarını zenginleştirmek ve sosyalleşmelerini sağlamak maksadıyla okullarımızda oyun alanları oluşturduk. Projemize Şehit Astsubay Tamer Meriç Ortaokulu ile başladık. İnşallah çok kısa bir süre içerisinde şehir genelindeki tüm okullarda yaygınlaştıracağız." dedi.
Düzenlenen programın ardından Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün ve Ak Parti İl Başkanı Orhan Bulut tarafından öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Uyuşturucu kullanan 4 kişiyi dövüp, polise teslim ettiler
Türkiye
Türkiye'den ABD'ye '1915 olayları' tepkisi
Dünya
Türkiye ile işbirliği yapın

Hava Durumu

13°
Detaylı Hava Raporu