PYD’nin etekleri tutuştu

PYD’nin etekleri tutuştu


Türkiye’nin Cerablus’tan sonra Tel Abyad’a da müdahale edeceğinin konuşulması, bu ilçeyi işgal eden PYD’ye alarm zili çaldırdı. ARAP-DER Genel Başkanı Kırboğa, “Çareyi ABD bayrağı asmakta buldular” dedi.

Suriye PKK'sının işgal ettiği Tel Abyad'dan ayrılmak zorunda bırakılan Araplar Yardımlaşma Derneği (ARAP-DER) Genel Başkanı Şükrü Kırboğa, ilçede PYD/PKK'nın ABD bayrağı asmasını yorumladı. “Tel Abyad halkının büyük bölümü Arap ve Türkmenlerden oluştuğundan ve bölgeyi koruyacak asker ve halkın olmayışı yüzünden, PYD çareyi ABD bayraklarını asmakta bulmuştur. Bu bayrakla ABD ve Batıya, 'Biz bu bölgeyi sizin yardımınızla aldık, ama bu bölgeyi koruyacak ne halkımız ne de askerimiz var' mesajı verilmek istenmiştir” diyen Kırboğa, şunları kaydetti:

O ÇABALAR BİR OYUN


“ABD, bölgede her grubu kullanarak, aralarındaki düşmanlığı suistimal ederek hepsinden istifade etmeyi bilmiştir. Birine Kürt devleti, diğerine İslam, diğerine Dürzi devleti, bir diğerine ise Alevi devleti gibi vaatlerle, aralarındaki husumetleri çoğaltmayı başarmıştır. Türkiye'nin terör koridorunu bitirmek üzere Cerablus'tan sonra Tel Abyad için böylesi bir müdahale konusu kamuoyunda konuşulmaya başlanınca, Tel Abyad'ı işgal eden terör örgütü PYD'nin etekleri tutuşmaya başlamıştır. Fırat Kalkanı Harekatı, ABD'nin Suriye'deki çabalarının bir oyun olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. Bu algıyı yok etmek ve Türkiye'nin bu başarısını sekteye uğratmak için içeride ve dışarıda her türlü kirli ittifaklar yapılacaktır. Vatanımızda ne PYD'yi ne de ABD bayrağını görmek istemiyoruz!”

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan: Dolar ve euro baskısı altında TL'yi eritmemize gerek yok
Türkiye
İnşaatçılar açık alan istiyor
Dünya
Çevre kirliliği savaşlardan daha ölümcül

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu