Endonezya’dan Erdoğan’a dua ve övgü!

Endonezya’dan Erdoğan’a dua ve övgü!

  • 20 Eylül 2016 13:40


Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde önemli yol katettiğini dile getiren Endonezya Vahdah İslamiye Başkanı Zaitun Rasmin, “Erdoğan, bütün İslam dünyasına mükemmel bir Müslüman lideri portresi sergiliyor. Türkiye’nin gelişmesinde ortaya koyduğu çalışkanlığının yanı sıra Müslümanlığı ve mazlumların yanında oluşuyla da diğer ülkelere örnek oluyor. Allah, tüm İslam ülkelerine onun gibi bir lider nasip etsin” dedi.

Endonezya’nın önde gelen İslami siyasi partileri ve cemaat liderleri, ülkedeki Müslümanların birlik ve beraberliği için bir araya geldi.

Başkent Cakarta’daki İstiklal Camisi’nde binlerce kişinin katılımıyla düzenlenen toplantıda gelecek yıl yapılacak yerel seçimde Müslümanların birlik ve beraberlik içinde olmasının büyük önem taşıdığı vurgulandı.

Muhammediye Cemaati, Milli Emanet Partisi (PAN), Halk Danışma Meclisi (MPR), Müreffeh Adalet Partisi (PKS), Ulusal Zekat ve Sadaka Ajansı (Baznas), Betawi İletişim Forumu (Forkabi), Vahdah İslamiye gibi İslami parti ve cemaatlerin liderleriyle temsilcilerinin hazır bulunduğu toplantıda, Endonezya’da siyaset dünyasının en büyük sorunlarından biri olan rüşvetle mücadeleye de dikkat çekildi. Vahdah İslamiye Başkanı Zaitun Rasmin, toplantının ardından yaptığı açıklamada ülkenin önde gelen liderleri olarak bütünlüğü, dayanışmayı, birlik ve beraberliği pekiştirmek için bir araya geldiklerini belirtti.

Endonezya’da rüşvet sorununa da değinen Rasmin, “Siyasetçiler ve üst düzey yöneticilerin yaptığı yolsuzluklar sık sık gündeme geliyor. Bu konuda halkımıza büyük sorumluluk düşüyor. İlgili makamlara doğru kişilerin seçilmesi konusunda daha seçici olmalılar. Endonezya’da yerel yönetimlerde başa gelecek kişilerin iyi ve örnek Müslümanlar olması gerekiyor” diye konuştu.

 “ERDOĞAN GİBİ BİR LİDER OLMALI”

Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde önemli yol katettiğini dile getiren Rasmin, “Allah, Erdoğan’a her zaman güç kuvvet versin. Erdoğan’ın Türkiye’ye ve İslam dünyasına katkısı tartışılmaz. Erdoğan, tüm İslam dünyasına mükemmel bir Müslüman lideri portresi sergiliyor. Türkiye’nin gelişmesinde ortaya koyduğu çalışkanlığının yanı sıra Müslümanlığı ve mazlumların yanında oluşuyla da diğer ülkelere örnek oluyor. Allah, tüm İslam ülkelerine onun gibi bir lider nasip etsin” dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Taksim'de 1 Mayıs kararı verildi
Türkiye
İpsala Sınır Kapısı'ndan geçişler başladı
Dünya
Mısır'da darbe karşıtı 128 kişi, 3 ila 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Hava Durumu

13°
Detaylı Hava Raporu