Hz. İsa'nın Mezarını Kudüs'te Bulduğunu İddia Etti

Hz. İsa'nın Mezarını Kudüs'te Bulduğunu İddia Etti


İsrailli arkeolog Aryeh Shimron, Kudüs'ün doğusunda 1980 yılında keşfedilen Talpiot Mezarlığı'nın Hz. İsa'ya ait olduğunu ileri sürdü. Arkeolog Shimron'a göre, Hz. İsa göğe de yükselmedi..

Kudüs'ün doğusunda 1980 yılında ilk kez keşfedilen Talpiot Mezarlığı'nın Hz. İsa'ya ait olduğu iddia edildi. 

Talpiot Mezarlığı'nda 9 kabir bulunduğu belirtiliyor. 

Mezarda bulunan kemikler üzerinde kimyasal bir yöntemle incelemelerde bulunduğunu belirten İsrailli arkeolog Aryeh Shimron, bu incelemeler sonucunda kabirlerin Hz. İsa'ya eşi Mary Magdalene ve oğlu Yehuda'ya ait olduğunu öne sürdü. 

Talpiot Mezarlığı'ndaki kemik örneklerinin Hz. İsa'nın evlendiğini kanıtladığını ileri süren arkeolog Shimron, İncil'de belirtildiği gibi Hz. İsa'nın göğe yükselmediğini iddia etti. 

İsrailli arkeolog Aryeh Shimron'un bu iddiasının Hristiyanlık aleminde yeni bir tartışma yaratması da bekleniyor. İsrailli arkeolog Aryeh Shimron'a göre Hz.İsa ve ailesinin mezarı Kudüs'ün doğusundaki Talpiot Mezarlığı'nda bulunuyor.

"Titanic" filminin yönetmeni James Cameron'da 2007 yılında çektiği belgeselde benzer bir iddiayı gündeme getirmişti. "Hz.İsa'nın Kayıp Mezarı" adlı belgeselde Hz İsa ve ailesinin kemiklerinin yer aldığı mezarlıkla ilgili iddialar dile getirilmişti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

 • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

 • Vatansever

  20 Eylül 2016 15:14

  Cevap Ver

  Vedad SEZER kardeşime katılıyorum vede diğer peygamberlerinde kabirde kemikleri yoktur çünkü peygamber cesetlerini toprağın çürütmesi yasaktır peygamber cesetlerini toprak çürütemez.

 • Vedad Sezer

  20 Eylül 2016 11:35

  Cevap Ver

  Bu ülkede böyle bir haber, haber diye okuyucuya sunulmaz. İslam, HZ.İsa'nın ölmediğini ve kendisinin yeniden ineceği güne kadar Allah'n tayin ettiği bir mekanda yaşamakta olduğunu bildirmektedir.
  Ölmemiş bir insanın mezarı olur mu?

Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

11°
Detaylı Hava Raporu