Hainlerin kitapları hâlâ kütüphanede.

Hainlerin kitapları hâlâ kütüphanede.

  • 20 Eylül 2016 08:32


Bazıları tutuklanan FETÖ’cü yazarlara ait kitapların Adana İl Halk Kütüphanesi’nde bulunmasına tepki büyük. Vatandaşlar, FETÖ’nün izlerinin edebiyat alanından da silinmesini istiyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı Adana İl Halk Kütüphanesi'nin raflarında FETÖ'cü yazarlara ait kitapların bulunması tepkiyle karşılandı. Kitaplar arasında FETÖ'nün kapatılan yayın organı Zaman Gazetesi tarafından basılan kitaplar da bulunduğuna dikkatçekilirken, vatan haini FETÖ'nün izlerinin kültür ve edebiyatalanından da tümüyle silinmesi gerektiği bildirildi. Türkiye'deki tüm kütüphanelerin sıkıca denetlenerek FETÖ'cü yayınların temizlenmesi istendi.

KABUL EDİLEMEZ
FETÖ'cü yazarlara ait kitapların kütüphanede yer almasının kabul edilemeyeceğini söyleyen Osman Balıkçı (43), "Hiç hoş olmayan manzaralar bunlar. Son dönemlerde halkına kastetmiş, halkına kurşun atanların yayın organlarının kalemşörleri daha doğrusu silahşörlerinin yayınlarının devletin kütüphanesinde bulunması kabul edilemez. Bunlar derhal temizlenmeli" dedi.

HAPİSTELER
FETÖ ile ilişkisi olan bazı yazarların tutuklandığına dikkat çeken Balıkçı, "Bu kitapları hâlâ insanlara okutuyorlar. Bu memleketin canına kast etmiş, ahını almış insanların savunuculuğunu yapan kişilerin kitaplarının halkın gittiği kütüphanenin raflarında durması kanımıza dokunuyor. Taze beyinler buraya gelecek, bu kitapları okuyarak zehirlenecek. Buna izin verilmemeli" diye konuştu.

GENÇ NESİL ZEHİRLENİYOR
KPSS, YGS gibi sınavlara hazırlanan yüzlerce insanın kütüphanede ders çalıştığını belirten Murat Güzel (27) ise, "FETÖ'cü yazarların kitaplarının kütüphanede olmasını istemiyoruz. FETÖ'cü yazar Vehbi Vakkasoğlu cezaevinde yatıyor ama kitapları rafları süslüyor. Adana'da bu kitabı okuyanlar zehirleniyor. FETÖ ile mücadele zaafa uğramamalı. Aksi halde durum kötü olur" şeklinde konuştu.

FETÖ'CÜ YAZARLARIN BAZILARI ŞUNLAR
Süleyman Sargın, Vehbi Vakkasoğlu, Bilal Ünsal, Ahmet Kurucan, Hüseyin Algül.
.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Denizaltı projesinde sıra Muratreis'te
Türkiye
Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim
Dünya
'720 bin Arakanlı çocuk kapana kısılmış durumda'

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu