İstanbul’da hangi bölgelerde emlak fiyatları uygun?

İstanbul’da hangi bölgelerde emlak fiyatları uygun?


İstanbul’da bazı bölgelerde emlak fiyatlarının halen düşük olduğu kanaati taşıdığını söyleyen TOKİ Başkanı Turan, İstanbul marka değerinin Londra ve Paris’ten ayrı düşünülemeyeceğini belirtti.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, İstanbul’da emlak fiyatlarının özellikle belli bölgelerde, şehrin merkezi yerlerinde hala düşük olduğunu belirtti. Büyük şehirlerde  araziler ve yüksek gelir getiren projelerden elde ettikleri gelirle sosyal konut ürettiklerini belirten Turan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bana göre emlak fiyatlarının yukarıya çıkış söyleminde asıl itici güç İstanbul, Ankara, İzmir’dir. İstanbul’da fiyatların özellikle belli bölgelerde, şehrin merkezi yerlerinde hala düşük olduğu kanaatindeyim. İstanbul, marka değeri ile kıyaslandığında Londra’dan, Paris’ten ayrı düşünülemez. Hatta coğrafi, tarihi, estetik, çok kültürlülük anlamında İstanbul gerçek değerini bulmuş değil. İnşallah bu zor günleri aşacağız. İstanbul’un belli bölgeleri için konuşuyorum, rakamların, emlakta, daha da yükseleceği kanaatindeyim.”      

YEŞİL ALAN ARTACAK

İstanbul’da niteliksiz konut stoku bulunduğunu, bunları yıkmadan kentte değişim yapamayacaklarını belirten Turan, şöyle devam etti: “Kayabaşı’nda 5 bine yakın konut var, bunlar 3-5 aya kadar bitecek. Biz bu konutları piyasaya arz etsek, kurayla talep toplasak 150 bin müracaat gelebilir, çok da büyük ses getiririz. Bizim büyük ses getirmek gibi bir derdimiz yok.”

SİLİVRİ VE TUZLA’YA YENİ KONUT ALANI

İstanbul’da vatandaşa sunulacak sosyal konutlar da bulunduğunu ifade eden TOKİ Başkanı Turan, “Anadolu yakasında Tuzla bölgesinde vatandaşımıza arzımız olacak. Kayabaşı, Hadımköy, Silivri tarafında vatandaşlarımıza yeni konut alanı sunacağız. Vatandaşlarımız tarafından beklenti çok büyük. Önceliğimiz, kentsel dönüşümde belli alanları kullanmak ama 2017 içerisinde sosyal konut arzımız da olacak” şeklinde konuştu.   

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İran İsrail'e ait hedeflerin koordinatlarını paylaştı
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
İran İsrail'e ait hedeflerin koordinatlarını paylaştı

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu