Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci: DAEŞ'iyle, PKK'sıyla, FETÖ'süyle mücadele edeceğiz

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci: DAEŞ'iyle, PKK'sıyla, FETÖ'süyle mücadele edeceğiz


Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, "Birbirimize destek verdiğimiz sürece bir yandan bu örgütlerle DAEŞ'iyle, PKK'sıyla, FETÖ'süyle mücadele edeceğiz bir yandan da iş, aş üretip, insanımızın refah düzeyini daha da yükseltip, büyüteceğiz." dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, beraberinde Malatya Valisi Mustafa Toprak, AK Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar ve AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ile Akçadağ ilçesi Levent Mahallesi'nde vatandaşlarla bayramlaştı.

Akçadağlıların bayramını kutlayan Tüfenkci, bugün ilçede vatandaşlarla olmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, Türkiye'yi geri bırakma, bölme, yeniden Sevr'e döndürme adına terör örgütlerinin sıraya girerek, birbirlerine nöbet devreder hale geldiğini, 15 Temmuz'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün bu ülkede asker kılığına girerek, askeriyenin içerisindeki yapılanmasıyla, insanlara milletin vermiş olduğu vergiyle alınan silahları doğrulttuklarını ifade etti.

"Mücadelemizi sürdürüyoruz"
Tüfenkci, terör örgütleriyle mücadelelerinin sürdüğünü vurgulayarak, "Bir yandan FETÖ ile mücadele ederken, bir yandan da PKK terör örgütüyle dün olduğu gibi bugünde mücadelemizi sürdürüyoruz. Yine bir takım yerlerdeki milletin oyuyla seçilen belediye başkanları yine bu milletten aldıkları vergileri eğer Kandil'e peşkeş çekiyorlarsa, milletten aldıkları oyları bir başka terör örgütüne devşirmenin yolunu arıyorlarsa, elbetteki millet de o yapılara el koyar, kayyum atar. Onlarda hem millet hem de hukuk karşısında hesap verirler." diye konuştu.

"Devletten artık beslenemezler"
Bu milletin gerçekten çok bedel ödediğini aktaran Tüfenkci, şöyle devam etti:

"Her gün şehit veriyoruz. Ne için veriyoruz? Bu topraklar için, bu milletin birliği ve beraberliği için. Bu milleti bölmek için faaliyet gösterenler, devletten artık beslenemezler. Ne memur olarak ne de belediye başkanı olarak beslenemezler. Eğer memursa ama devlere sadakati yoksa devlete hizmet yerine bir başka yere hizmet ediyorsa, aklını bir başka yere kiraya vermişse, gelip bu devlette memurluk yapmaması lazım. Çünkü niye? Bu millete hizmet etmez de onun için. Ve onun için bu millete hizmet etmediler, kumpas kurdular, tuzak kurdular, nihayetinde de askeri darbeyle bu yönetime el koymaya çalıştılar. Ne yapacaklardı? Milleti birbirine kırdıracaklardı, birbirine düşüreceklerdi. Bu ülkeyi kime peşkeş çekeceklerdi doğrusu tahayyül bile edemiyoruz. Onun için inşallah birlik ve beraberliğimizi sürdürdüğümü sürece, birbirimize destek verdiğimiz sürece bir yandan bu örgütlerle DAEŞ'iyle, PKK'sıyla, FETÖ'süyle mücadele edeceğiz bir yandan da iş, aş üretip, insanımızın refah düzeyini daha da yükseltip, büyüteceğiz."

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'

Hava Durumu

20°
Detaylı Hava Raporu