3 misli daha büyüyeceğiz

3 misli daha büyüyeceğiz


Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Türkiyemiz her alanda, 3 misli daha büyüyecek" dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, hükümetin 10 yılda Türkiye'nin milli gelirini 3 kat artırdığını belirterek, "Önümüzdeki 10 yılda, bir 3 kat daha artıracağız. Türkiyemiz her alanda, her yerde 3 misli daha büyüyecek" dedi.

Eşi Ayşen Zeybekci ile partisinin Tavas ilçe başkanlığını ziyaret eden Zeybekci, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin dünya medeniyetler topluluğuna doğru yürüyüşüne yeni başladığını, 10 yılda Türkiye'nin milli gelirini 3 kat artırdıklarını kaydetti.

Türkiye'nin dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri heline geleceğini ifade eden Zeybekci, şöyle konuştu:

"Milli gelirimiz 10 yılda 3 kat arttı. Önümüzdeki 10 yılda, bir 3 kat daha artıracağız. Türkiyemiz her alanda, her yerde 3 misli daha büyüyecek. Türkiyemiz dünyanın en büyük 10 ekonomisinden birisi olacak. Avrupa'nın 3 büyük ekonomisinden birisi olacak ve bunu da 2023'e kadar yapacağız. İhracatımızı da 2023'te 500 milyar dolara çıkaracağız. Türkiye milli gelirini 2 trilyon dolara çıkaracak. Bunları nasıl yapacak? milletimizle yapacak. Devlet eli değil millet eli yatırımlarıyla yapacak, özel sektörle yapacak. Çok büyük bir kabuk değişikliği yaşayacak."

Türkiye'nin hemen her coğrafyada ekonomik anlamda çok güçlü hale geldiğini bildiren Zeybekci, bazı kesimlerin bundan rahatsız olduğunu ve bir oyun başlatıldığını dile getirdi.

Bu oyunların Gezi Parkı'nda yaklaşık 10 ağaçla başladığını belirten Zeybekci, şöyle devam etti:

"Ama orada başaramadılar, oyunları ayaklarına dolandı. Şimdi başka bir şeylerle geldiler. Başka bir şeye dolanmaya çalışıyorlar. Birbiriyle alakası olmayan sahte evrakları toparlayıp, onlarla hükümete karşı başka bir oyuna girmeye çalışıyorlar. Bu oyun da bozulacak ve ayaklarına dolanacak. İnşallah göreceksiniz, memleketimiz ve hükümetimiz, demokrasimizin ve hukukun üstünlüğü çok daha güçlendiği bir şekilde bu oyunlardan çıkacak."

Ziyarette Zeybekci'ye çeşitli hediyeler takdim edildi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Fatma hanıma İtibar suikastı yapıyorlar
Türkiye
Meteorolojiden 5 il için kuvvetli rüzgar uyarısı
Dünya
Afganistan 'da Polis eğitim merkezine saldırı

Hava Durumu

22°
Detaylı Hava Raporu