Kültür Bakanlığı '15 Temmuz şehitleri' anısına yarışma düzenleyecek

Kültür Bakanlığı '15 Temmuz şehitleri' anısına yarışma düzenleyecek


Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü'nce "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri" anısına, "Genç Sanat: Afiş Tasarım ve Video Sanatı Yarışması" ile "73. Devlet Resim ve Heykel Yarışması" düzenlenecek.Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, milletin milli iradeye sahip çıkan, darbecilere karşı birlik ve beraberliğin gücünü temsil eden bağımsızlık inancını, mücadelesini yansıtacak olan tasarım/eserler aracılığıyla gelecek kuşaklara aktarmak ve görsel bir bellek oluşturmak amacıyla genç sanatçılar arasında, "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri" konulu Genç Sanat: "Afiş Tasarım ve Video Sanatı Yarışması" düzenleneceği bildirildi.

Yarışmada, afiş tasarım dalında 5 kişiye başarı ödülü olarak, 6 bin lira ve başarı belgesi, 5 kişiye ise mansiyon ödülü olarak, 2 bin 500 lira ve başarı belgesi verilecek.

Video sanatı dalında 5 kişiye 6 bin lira ve başarı belgesi, 5 kişiye de mansiyon ödülü olarak, 2 bin 500 lira ve başarı belgesi takdim edilecek.

Sergilenmeye değer görülecek her bir eser için ayrı ayrı olmak üzere, 500 lira ve katılım belgesi verilecek. Başvuracak adayların belgelerini 17 -28 Ekim tarihleri arasında göndermeleri veya teslim etmeleri gerekiyor.

73. Devlet Resim ve Heykel Yarışması
Türk sanatçılarının son eserlerini bir arada sergilemek, sanat ortamına yeni eserler kazandırmak ve buna bağlı olarak da sanatçıların verimini artırmak amacıyla bu yıl "15 Temmuz Demokrasi Şehitleri" anısına" 73. Devlet Resim ve Heykel Yarışması kapsamında "Resim Yarışması", "Heykel Yarışması", "Özgünbaskı Yarışması" ve "Seramik Yarışması" düzenlenecek.

Her yarışma için ayrı ayrı olmak üzere, 3 kişiye başarı ödülü olarak, 12 bin 500 lira ve başarı belgesi takdim edilecek. Sergilenmeye değer görülecek yarışmadaki her bir esere ayrı ayrı olmak üzere, 300 lira ve katılım belgesi verilecek.

Yarışmaya eserlerin 26 Eylül-7 Ekim tarihleri arasında teslim edilmesi gerekiyor.
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Esed rejimi Doğu Guta'da 48 saatte 167 sivil öldürdü
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Bütçesi fazla veren Singapur'dan vatandaşlarına prim

Hava Durumu

10°
Detaylı Hava Raporu