Gazze ablukasını kırma filosu yarın yola çıkıyor

Gazze ablukasını kırma filosu yarın yola çıkıyor


İşgalci, Siyonist İsrail'in Gazzelilere uyguladığı insanlık dışı ablukayı kırmak amacıyla harekete geçen vicdanların ittifakıyla oluşturulan yeni özgürlük filosu yarın yola çıkıyor...

Siyonist işgalcilerin Gazzelilere uyguladığı insanlık dışı ablukayı kırmak amacıyla harekete geçen vicdanların ittifakıyla oluşturulan yeni özgürlük filosu yarın (14 Eylül Çarşamba) İspanya'nın Barselona limanından harekete geçecek.

Genellikle dünyanın değişik ülkelerinden etkin kadın aktivistlerin katıldığı ve destek verdiği yeni özgürlük filosunda birinin adı Zeytune diğerinin adı ise Emel (Ümit) olan iki küçük gemi bulunacak. Bu gemiler Fransa'nın Korsika limanına uğrayacak ve ardından Gazze'ye doğru yoluna devam edecek. Gemilerin Gazze bölgesinde yer alan Gazze şehri limanına ulaşmayı hedeflediği ifade edildi

Filonun amacının Gazze'ye on yıldan fazla zamandır uygulanan ve tamamen uluslararası yasalara aykırı olan abluka ve ambargoyu kırmak olduğu dile getirildi. Bu arada ablukanın Gazze'de nelere mal olduğu, oradaki insanların ne gibi sıkıntılarla karşı karşıya kaldıkları hakkında dünya kamuoyunu bilgilendirmeyi, Gazze bölgesinde yaşanan sıkıntılara ışık tutmayı da amaçlıyor.
 

Yeni özgürlük filosu harekete geçmek için son hazırlıklarını tamamlamaya çalışıyor. Özellikle kadın aktivistlerin katılacağı yeni özgürlük filosu ablukanın ve ambargonun kıskacına alınan Filistinli kadının acılarını paylaşmak, sıkıntılarını dünyaya duyurmak istiyor.

Filonun başında siyaset, hukuk ve medya alanında öne çıkan bazı etkin hanımlar yer alacak. Onların aralarında milletvekilleri, emekli bayan subaylar ve diplomatlar da var.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Mardin'de hudut karakollarına saldırıya misliyle karşılık verildi
Türkiye
AK Parti'li yöneticilerden Defarges hakkında suç duyurusu
Dünya
Soros'u kızdıran ülkeye şok!

Hava Durumu

18°
Detaylı Hava Raporu