Belediyelere neden kayyım atandı? İşte belediyelerin terör sabıkası...

Belediyelere neden kayyım atandı? İşte belediyelerin terör sabıkası...


Kayyıma devredilen belediyelerin bölücü terör örgütlerine nasıl lojistik destek verdiğine ilişkin çarpıcı kayıtlar....

Terör örgütü PKK'nın sözde liderlerinin şehre inme talimatının ardından sokakları savaş alanına döndüren azılı teröristler, halkı kalkan olarak kullandığı sokaklarda çukurlar açmak için söz konusu kayyum atanan belediyelerin araçlarını kullanmıştı..

Mardin' in Artuklu İlçesi'ndeki Cevizlik Jandarma Karakolu'na dün düzenlenen ve 2 askerin şehit olduğu 1 kadının yaşamını yitirdiği 12 askerin yaralandığı saldırıda kullanılan 8 ton bomba yüklü kamyonun, HDP'li Mazıdağı Belediyesi'ne ait olduğu ortaya çıktı..

Terörist cenazelerine belediye araçları tahsis edildi..

Halkın oylarıyla seçildikleri halde Terör örgütünün emriyle hareket eden belediye yönetimleri millet ve devletin kaynakları ile alınan araçları, örgüt cenazelerine tahsis etti..

Öldürülen teröristler belediye araçlarından çıktı. Van'daki terör saldırısında kullanılan araç HDP'li Van Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Van Su ve Kanalizasyon İdaresi'ne (VASKİ) ait çıktı..

Normalde Türkiye'de belediyeler bütçesinin yüzde 10 ile 20'sini maaş için ayırırken söz konusu belediyelerde maaşa ayrılan bütçe oranı yüzde 70'leri buluyor. Hizmetin olmadığı bu belediyelerde PKK'lılar maaşa bağlanarak bunlar üzerinden örgüte finansman sağlanmış oluyordu....

Bu süreçte belediyeler tarafından sadece doğrudan terör lojistiği yapılmadı. Belediyenin araçları için ayrılan alanlar PKK gölgesinde siyaset yapan partinin araçlarının giydirme, bakım alanı ve yakıt ikmal yerleri olarak kullanıldı..

Bölgede Kürtleri ve polisi hedef alan saldırıları gerçekleştirmek ve bir iç savaş görüntüsü vermek için belediye araçları ile Hendekler kazıldı..

Açılan çukur ve hendekler teröristlerin mevzileri olarak kullanıldı..

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan: Dolar ve euro baskısı altında TL'yi eritmemize gerek yok
Türkiye
İnşaatçılar açık alan istiyor
Dünya
Çevre kirliliği savaşlardan daha ölümcül

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu