Filistin'de sevinç gözyaşları

Filistin'de sevinç gözyaşları

  • 31 Aralık 2013 14:05


Gazzeli tutuklulardan Berrih'in annesi, 19 yıl sonra kavuştuğu oğlunu sevinç gözyaşlarıyla karşıladı

İsrail'in serbest bıraktığı Gazzeli tutuklulardan Rami Berrih'in annesi, 19 yıl sonra kavuştuğu oğlunu sevinç gözyaşlarıyla karşıladı.

İsrail ile varılan anlaşma gereğince Oslo anlaşması öncesinde tutuklanan Filistinlilerden 26'sı ailelerine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Gazze'nin güneyinde Han Yunus bölgesinde yaşayan Ümmü Rami, serbest bırakılan oğlunu evinde törenle karşıladı.

Yaşadığı mutluluğu AA muhabirine değerlendiren Ümmü Rami, "Bugün Rami adında bir oğlum olduğu gerçeğini tüm benliğimde hissettim. Bu his hayatıma anlam katan bir mutluluk. Hayatımda ilk defa bu duyguları yaşıyorum. Tek dileğim, yeniden doğmama neden olan bu duyguları, her esir annesinin yaşaması için tutuklu çocuklarının serbest bırakılmasıdır'' dedi.

Serbest kalarak ailesine kavuşan Rami Berrih ise duygularını, "Ailemi, akrabalarımı ve halkımı uzun bir sürenin ardından tekrar görmek ve onlar ile beraber olmak çok büyük mutluluk. Şu anda yaşadığım duygulardan dolayı bu mutluluğu kelimelere dökemiyorum" diye konuştu.

Boynuna astığı Filistin atkısı ile kameralara konuşan Berrih, "Özgür kalmamıza aracı olan herkese teşekkür ediyorum. Bizler serbest kaldık, bu büyük sevinci yaşayamayan hapisteki diğer arkadaşlarımın da kısa bir süre içerisinde serbest kalıp ailelerine kavuşmalarını diliyorum. Özellikle sayıları 80'i bulan kanser hastalarına yönelik İsrail'in bilinçli ihmalinin bir an önce bitmesini temenni ediyorum. Tedavi edilmedikleri için bu arkadaşların hastalıkları gün geçtikçe artmakta" ifadesini kullandı.

İsrail, 21 Fetih Hareketi, 3 Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ), 1 İslami Cihad Hareketi ve 1 Fida Hareketi mensubunu gece geç saatlerde serbest bırakmıştı.

Tutuklu Filistinliler, Oslo Anlaşması öncesinde tutuklanan 104 Filistinlinin serbest bırakılmasıyla ilgili İsrail ile varılan anlaşma çerçevesinde salıverildi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan: Budistler iyi diye kandırmayın
Türkiye
Elazığ'da beton mikseri kazası
Dünya
İsrail polisi Yahudilere saldırdı

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu