Acil servisler acemi kasaplar için alarmda

Acil servisler acemi kasaplar için alarmda


Sağlık Bakanlığı, her yıl olduğu gibi bu Kurban Bayramı'nda da yaşanacak olası yaralanmalara karşı acil servis hizmetlerinde aksama olmaması için tedbirleri artırdı

Sağlık Bakanlığı, her yıl olduğu gibi bu Kurban Bayramı'nda da yaşanacak olası yaralanmalara karşı acil servis hizmetlerinde aksama olmaması için tedbirleri artırdı. Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Halil Aydınlık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bayram tatilinde tüm acil sağlık hizmeti sunan birimlerde herhangi bir aksama yaşanmaması için bütün tedbirleri aldıklarını belirterek, "Ambulans, acil servis yoğun bakım ve el cerrahi üniteleri kesintisiz hizmet verecek." dedi. ''Personelde nöbet ve ekip sayısında artışlar sağlanıyor'' Kurban Bayramı tatilinde hastaların da mağdur olmaması için sağlık merkezlerinde nöbet düzenlemesi yapıldığını anlatan Aydınlık, "Personelimizin görevlendirilmeleri nöbet ve ekip sayısında artışlar sağlanıyor. Acil servislerde özellikle Kurban Bayramı'nda olası uzuv yaralanmaları da ortaya çıkabiliyor. Bu bayram için özellikle el cerrahisi bölümleri, mikrocerrahi yapan ünitelerin ayakta olması lazım. İhtiyacı karşılayacak düzeyde hizmet veriyor olması lazım. Bununla ilgili tedbirleri de almış durumdayız." dedi. Aydınlık, ambulansların da hastaları aldıktan sonra sağlık kuruluşlarına en sağlıklı ve hızlı bir şekilde ulaşmaları için de illerdeki komuta kontrol merkezleri ile koordinasyonun da sağlandığını vurgulayarak, "Ambulanslardaki görevlilerimiz de bir vakayı aldıklarında nerede hangi branşta uzman var, hangi ünite çalışıyor bunları bilecek. Böylece zaman kaybının da önüne geçilmiş olunacak." ifadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan: Budistler iyi diye kandırmayın
Türkiye
Elazığ'da beton mikseri kazası
Dünya
Eski Kerkük Valisi Kerim ortaya çıktı

Hava Durumu

15°
Detaylı Hava Raporu