"CHP haklının yanında olmaya devam edecektir"

"CHP haklının yanında olmaya devam edecektir"


CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok, "CHP nasıl ki daha önce yanlışları söylediyse şimdi de her zaman olduğu gibi haklının, özgürlüğü kısıtlananın yanında olmaya devam edecektir." dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok, "CHP nasıl ki daha önce yanlışları söylediyse şimdi de her zaman olduğu gibi haklının, özgürlüğü kısıtlananın yanında olmaya devam edecektir" dedi. Altıok, partisinin Hatay İl Teşkilatı'nda yaptığı açıklamada, her zaman haklının yanında olduklarını ve olmaya devam edeceğini söyledi. Konuşmasında hükümeti eleştiren Altıok, "CHP nasıl ki daha önce yanlışları söylediyse şimdi de her zaman olduğu gibi haklının, özgürlüğü kısıtlananın yanında olmaya devam edecektir. Barış için imza veren 44 akademisyenin bu gerekçelerle açığa alınması, 11 bin 228 öğretmenin OHAL öncesi dönemdeki sendikal tutumları gerekçe gösterilerek açığa alınması olabilecek en büyük yanlışlardan bir tanesi." ifadelerini kullandı. Altıok, eğitim sisteminin olumsuz yönde değiştirilmek istendiğini öne sürerek, "Oysa, olması gereken şey laik ve demokratik bir eğitimle akıl, bilim yolundan yürüyerek gerçek, bağımsız bir yargıyla eğer terörle münasebeti tespit edilen hangi toplum kesiminden birey varsa onu yargı önünde soruşturmayla, delillerle, kanıtlarla tespit ettikten sonra yargılamaktır. İnsan hakları çerçevesinde gerekli ve geçerli olan da budur." diye konuştu. Altıok, CHP'nin bu konudaki net tavrını sürdürmeye devam edeceğini sözlerine ekledi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'

Hava Durumu

23°
Detaylı Hava Raporu


Net Haber Yazılımı tarafından geliştirilmiştir

Yukarı Dön