Vural basın toplantısı şampiyonu

Vural basın toplantısı şampiyonu


MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, 2013 yılında, 106 basın toplantısı düzenleyerek, Meclis'te en çok basın toplantısı yapan siyasetçi oldu.

 MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, 2013 yılında, 106 basın toplantısı düzenleyerek, Meclis'te en çok basın toplantısı yapan siyasetçi oldu. Vural'ı, 81 basın toplantısı ile partisinin Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri takip etti.

Yoğun bir yılı geride bırakan TBMM'de, özellikle muhalefet milletvekilleri Genel Kurul ya da komisyon çalışmalarındaki konuşmalarının yanında, seslerini duyurabilmek için sık sık basın toplantısı da düzenledi. CHP Grubu 437, MHP Grubu 271, BDP Grubu 130, AK Parti Grubu milletvekilleri ise toplam 38 basın toplantısı yaptı.

Meclis'te 2013 yılında en çok basın toplan düzenleyen siyasetçi, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural oldu. Vural, bir yıl içinde Meclis'te 106 basın toplantısı düzenledi. Oktay Vural'ı, yine partisinden bir milletvekili takip etti. MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, 2013 yılında Meclis'te 81 basın toplantısı düzenledi.

CHP Grubu'nda ise en çok basın toplantısını, Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi düzenledi. Yıl içerisinde toplam 40 basın toplantısı düzenleyen Hamzaçebi'yi, 37 basın toplantısıyla  Adana Milletvekili Faruk Loğoğlu, 36 toplantıyla Konya Milletvekili Atilla Kart, 31 toplantıyla Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak izledi.

BDP Grubu'nda Diyarbakır Milletvekili Altan Tan 35, Grup Başkanvekili İdris Baluken de 30 toplantıyla, partilerinde en çok basın toplantısı düzenleyen isimler oldu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

12°
Detaylı Hava Raporu