FETÖ'yü bu ülkeden kazıyıp atacağız

FETÖ'yü bu ülkeden kazıyıp atacağız


FETÖ ile mücadelede kararlılık mesajı veren İçişleri Bakanı Soylu, "FETÖ'yü bu ülkeden kazıyıp atacağız" dedi. Teröre destek çıkan belediyelere yönelik yaptırımların ivedilikle uygulanacağını da belirten Soylu, "Devletin gücünü anlamayanlara gerekli cevabı verdik, vermeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, valilere hitap etti. Soylu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın İçişleri Bakanlığı'na bağlanması, bakanlığımızın stratejik ve operasyonel önemini daha da arttırmıştır.

"Merhamet medeniyetinin evlatlarıyız"

Etrafımızda bir ateş çemberi olmasına rağmen, Türkiye hedeflerinde çok önemli mesafeler almış ve buradan dönmemiştir. Elbette bunda büyük devlet geleneğimizin, medeniyetimizin çok önemli bir rolü vardır. Biz, zorluklardan kaçan bir medeniyetin evlatları değiliz. Kapımız çalındığında acaba kapının arkasında bir tehlike var mı diye o çalınmaya ses çıkarmayan bir medeniyetin evlatları değiliz. Biz, merhamet ve şefkat medeniyetinin evlatlarıyız.

Sığındığımız çizgi açıktır. Onların bir hesabı varsa, Allah'ın da bir hesabı vardır.

"Milletimizle birlikteliği sonuna kadar devam ettireceğiz"

Devletin demir yumruğunu hiç çekinmeden kullanacağınız iradeyle, 'Uzun zamandır kimse bizim kapımızı tıklatmadı' diyenlerin evlerine 'Selamünaleyküm, biz geldik. Allah'ın misafiriyiz' dediğinizde, o evi bir şenlik evine dönüştürme anlayışınızla birlikte belirtmek istiyorum ki: 15 Temmuz'da yapılanlar bizi istikametimizden ayırmamıştır. İlk baştan günümüze kadar, milletimizle ortaya koyduğumuz birlikteliği sonuna kadar devam ettireceğiz.

Devlet efendi değildir, devlet hizmetkardır. Devletin yöneticisi, tam bizim medeniyetimizin bize ifade ettiği gibi hizmetkardır.

 

FETÖ'yü bu ülkeden kazıyacağız

FETÖ'yü kazıyıp atacağız bu ülkeden. Birilerinin başımıza musallat etmeye çalıştığı bu illeti milletimizin başından çekip atacağız. Nasıl bir şekilde def ettiğimizi bütün dünyaya göstereceğiz. Çok kararlı olmalısınız. 15 Temmuz'u planlayanlar ve gerçekleştirenler, meseleyi 15 Temmuz'da bırakmak istemeyeceklerdir. 15 Temmuz'u gerçekleştirmeye çalışanlara milletin verdiği cevabı ve tekrar emanet ettiği anlayışı sürdürmek bizim temel görevimizdir.

PKK terör anlayışını yendiğimiz zaman, onu bir daha bu topraklarda ayağa kalkamayacak duruma getirdiğimiz zaman, Türkiye kendi adına istikametini koruyan, dünyanın her tarafına merhamet ve şefkat medeniyetinin gerekliliklerini yerine getirecektir.

81 vilayette pazartesiden itibaren uygulamalarımız vardır. Çok başarılı bir şekilde yürümektedir. Sadece asayiş ve güvenlik değil, bir broşürle birlikte bayramda yola çıkacaksınız diye şunlara dikkat edin gibi bir anlayışı güvenlik görevlilerimiz vatandaşlarımıza ulaştırmaktadır.

Teröre destek veren belediyeler

Türkiye'de yerel yönetimler üzerinden terör örgütlerini besleyen bir anlayış söz konusudur. Kanun hükmünde kararname çıktı. Kararlılığımızdan geri adım atmamız mümkün değildir. Bizim görevimiz, milletin verdiği emaneti yerine getirmek ve aynı açıklıkla millete teslim etmektir. İvedilikle gereğini yerine getireceğiz. Neymiş, müsaade etmeyeceklermiş. Öyle bir şey söz konusu değil. Devletin gücünü anlamayanlara, 6-7 Ekim olaylarında fırsat bulduklarını zannedenlere gerekli cevapları verdik, vermeye de devam edeceğiz. PKK denilen terör örgütünün kimlerin maşası olduğunu da biliyoruz. Onlara yaptığımız şeylerle kime cevap verdiğimizi de biliyoruz.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
CHP'li vekil "masum siviller" demişti, pkk yalanladı "bizim adamlarımız"
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
IKBY'de referandum sonuçları

Hava Durumu

22°
Detaylı Hava Raporu