17 Uygur Türküne zulüm var

17 Uygur Türküne zulüm var


Suriye Sınırında yakalanan,içinde bebeklerin ve kadınların bulunduğu 17 Uygur Türkü soydaşımız sınır karakolunda aç-susuz bekletiliyor.

Hatay Görentaş Jandarma Karakolu’na nüfus etmiş FETÖ’cüler. ‘’FETÖ’cü Silahlı Terör Örgütü’’nün ihbarları ile yakalanan 17 Müslüman Uygur Türkleri 4 gündür aç susuz Görentaş Jandarma Karakolunda bekletiliyor.

Hiçbir işlem yapılamayan bu Uygur Türklerinden zorla, tercümansız ifade alınmak istendiği gibi. Hastaneye ihtiyacı olan bir Uygur Bebeğimiz belki de ölümün pençesinde bekletiliyor.

Görentaş Jandarma Karakolu ile ‘’TSK Hatay Görentaş Sınır Piyade Birliği’’ arasında dolaştırılan Uygur Türklerinin en son Hatay Görentaş Sınır Piyade Birliğinde olduğu bilgisine ulaşabildik.

Görentaş Jandarma Karakolunun hemen karşısında bilindiği gibi Türkmen kardeşleri ile beraber ‘’Türkistan İslam Cemaati’’bulunuyor. Uygur Türklerine yapılan zulüm aynı zamanda hududun karşısında bulunan Mücahitleri kışkırtmak ve karışıklık, kaos ortamı oluşturmak için yapılmaktadır.

Keyfi eziyet edilen Uygur Türkleri aç susuz Görentaş Jandarma Karakolunda bekletilen 17 Uygur Türklerinin 6’sı 10 yaş altı çocuk ve bebek.

Devlet Görentaş Jandarma Karakoluna ve hudutlara el atmak zorundadır. Buralara el atılmadığı sürece Türkiye’nin şehirlerinde özellikle Güney Doğuda saldırı ve bombalamaların önüne geçilemez. Hudutlar FETÖ’n den temizlenmek zorundadır. Gerekirse ayırt etme zorluğu yaşanıyorsa top yekün değiştirilmek zorunluluğu vardır.

Hatay’da oynanan oyunun arkasında FETÖ nün ve Alevi kesimin yoğun olarak içine sızmış olduğu Askeri Sistem ve Jitem olduğu yapılan yorumlar arasındadır. Hatay Yayladağı Savcısının tayini çıkmış ve Cuma günü görevi devrediyor. Görev değişikliğinden evvel yapılan bu zulüm ve kaos ortamı oluşturma senaryosunun bir numaralı aktörleri arasındadır. Son dakika golü atma ve intikam duygularıyla hareket ettiği düşünülüyor.

Yayladağ Savcısı Ramazan Kaymak Cuma günü Antep’e tayin ediliyor. Hatay’da ki organizasyonun tepesindeki adam olduğunu belirtmek de fayda var. Bu savcının Hatay Valisi tarafından korunduğu da gelen bilgiler arasında.

Hatay kaynayan bir kazan alarm zilleri çalıyor. Birileri bu alarm zilini duyması Valinin, Savcının ve Görentaş Karakolundaki FETÖ’cü komutanların ve Kayseri polis Lojmanlarına hakim olan ‘’FETÖ’cü Silahlı Terör Örgütü’nün Doğu Türkistan kolu Dünya Uygur Kurultayı’’nın oyununu görmesi ve ACİLEN bozması gerekmektedir

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Gündem
Yaz saati uygulaması 'torba tasarı'da
Türkiye
Irak sınırında saldırı: 1 asker şehit
Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Dışişleri Bakanı ile görüştü

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu