Taksicilere kanser taraması

Taksicilere kanser taraması


İstanbul Taksiciler Esnaf Odasının hazırladığı proje kapsamında, kentteki taksiciler kanser taramasından geçirilecek

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) tarafından hazırlanan proje kapsamında, kentteki taksiciler kanser taramasından geçirilecek. 

İTEO ile Ataköy Hastanesi işbirliğiyle gerçekleştirilecek proje kapsamında, İstanbul'daki 18 bin taksici, aileleriyle birlikte kanser taraması yaptırabilecek. Hastaneye ailesiyle giden her taksici, meslek ruhsatını göstererek bu uygulamadan ücretsiz yararlanabilecek. Ayrıca projeyle taksicilerin kanser hakkında bilinçlenmesi de sağlanacak.

İTEO Başkanı Yahya Uğur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, göreve geldiklerinden beri taksiciliğin meslek kalitesini artırmaya çalıştıklarını söyledi. 

Şimdiye kadar daha çok taksicilerin karşılaştığı birikmiş teknik sorunları çözmeye yoğunlaştıklarını dile getiren Uğur, bunların büyük bölümünü çözdüklerini kaydetti.

Şu anda gerçekleştirdikleri proje kapsamında da taksicilere sağlıklı bir yaşam sunmayı hedeflediklerini belirten Uğur, "Meslektaşlarım 24 saat boyunca İstanbul gibi yoğun trafiğe sahip bir şehirde aşırı stres altında kalıyor. Bu da arkadaşlarımızın hem psikolojik hem de genel anlamda sağlık problemleri yaşamasına neden oluyor. Bilindiği gibi stres, kanserin en büyük tetikleyicilerinden biri. Yine bilindiği gibi konunun uzmanları kanser tedavisinde erken teşhisin çok önemli olduğunu söylüyor. Biz de kansere yakalanma riskine karşı meslektaşlarımız için önlem amaçlı böyle bir proje başlattık" dedi. 

 

-"Sağlıklı yaşam, iş kalitesini artırır"

 

"Sağlıklı yaşam, insanın iş kalitesini artırır. Taksici sağlıklı olacak ki müşterisine de sağlıklı bir hizmet sunabilsin" diyen Uğur, taksicilerin iş kalitelerini artırmaya yönelik daha önce de bazı çalışmalarda bulunduklarını hatırlattı. Uğur, taksicilerin yoğun stresten en az zarar görebilmesi için daha önce de öfke kontrolü eğitimi verdiklerini vurguladı. 

Bu projeden büyük bir başarı elde ettiklerini dile getiren Uğur, şöyle devam etti:

"Bu projeden sonra müşteri memnuniyetini yüzde 80'lerin üzerine çıkardık. Çünkü hep şuna inandık; sağlığı yerinde olmayan bir taksici müşterisini memnun edemez. Taksici sağlıklı olacak ki müşterisine de sağlıklı bir hizmet sunabilsin. Tabi hizmet verirken meslektaşlarımızı yıpratan bazı sorunlar da çıkıyor. Örneğin zaten gün boyunca yoğun trafik stresini çeken taksici arkadaşımız bir sarhoş müşteri aldığında kendisi aşırı derecede yıpranıyor. Bu durum bazen arkadaşlarımızın davranışlarına yansıyabiliyor. Bu nedenle arkadaşlarımızın bütün bu sorunlardan en az etkilenmeleri ve müşterilerine yansıtmamaları için elimizden geleni yapıyoruz." 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Başbakan Yıldırım, Yarın Kılıçdaroğlu ile Görüşecek!
Türkiye
IKBY'de sevkiyatın askıya alınması söz konusu değil
Dünya
Bir darbede Merkel'den

Hava Durumu

13°
Detaylı Hava Raporu